nám. Míru 7, 763 16 Fryšták            +420 577 911 052              reditel@zsfrystak.cz            Dat. schránka: mffmk7m            IČO: 750 22 702            IČ provozovny: 1001011848

V naší škole mají ukázky dravců společnosti Seiferos svoji tradici. Sokolníci ze Seiferosu přijeli do fryštacké školy po čtyřech letech.

V dopoledních hodinách si žáci obou stupňů mohli na fotbalovém hřišti prohlédnout dravce a sovy od těch nejmenších až po největší orly a supy. Vyslechli si plno zajímavých informací o výskytu, způsobu života, lovu a potravě jestřábů, sokolů, ostřížů, luňáků, sýčků a mnohých dalších.
Nejzajímavější byly letové ukázky, kde všichni pozorovali v letu orla hnědého a především lov umělé kořisti. Nejpozornější žáci byli za správné odpovědi na otázky sokolníků odměněni fotkami a stali se zároveň dobrovolníky, kterým přistávali dravci na ruku. Dětem i učitelům se se dnešní setkání s dravci líbilo a už teď se těší na další návštěvu.

Základní škola Fryšták, okres Zlín,

nám. Míru 7, 763 16 Fryšták

Copyright © 2023 zselektro. Všechna práva vyhrazena.