Olympijský víceboj 2018

Napsal Miluše Šafářová dne .

Tak už je to tady! Že nevíte co? No přece další ročník sportovní akce, která měla přinést nejen radost z pohybu, ale i podpořit dobré vztahy mezi žáky.
A jak to všechno proběhlo? Začneme přípravou.
Týden před konáním soutěže si žáci 2. stupně vybrali sportovce z 1. stupně a připravili pro ně „Karty olympionika“
k zapisování výsledků disciplín olympijského víceboje. V tělesné výchově se prakticky seznámili s olympijskými disciplínami.

Volba povolání - sdílené dílny

Napsal Mgr. Marcela Klapilová dne .

Volba budoucího povolání bývá hlavní starostí žáků osmých a devátých ročníků. Letošní deváťáci mají důležité rozhodnutí již za sebou, ale osmáky vše čeká. Hlavním snahou naší školy proto je pomoci jim vytvořit si přehled o možnostech studia na středních školách.

Návštěva Osvětimi

Napsal žákyně 9. tříd dne .

Přečtěte si slohové práce děvčat 9. tříd

Odpoledne pro maminky

Napsal Mgr. Helena Uhříková dne .

Dne 10. května 2018 jsme u příležitosti Dne matek pozvali (nejen) maminky do naší školy, aby mohly slyšet srdečná blahopřání od svých dětí a ve třídách vidět malá kulturní představení. Všichni, kdo přišli, měli možnost vidět na školním hřišti vystoupení děvčat z kroužku aerobiku, občerstvit se v kavárně, ve wellness koutku si přítomné dámy mohly nechat nalakovat nehty, upravit účes nebo pořídit tetování. Na chodbách jsme nabízeli k prodeji drobné dárky. A kdo měl chuť, v tvořivé dílně vyrobil dárek pro maminku sám.
Maminkám přejeme k svátku vše nejlepší, tetám, babičkám i tatínkům děkujeme za návštěvu a doufáme, že v naší společnosti strávili příjemné odpoledne.
Fotky z celého odpoledne si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII.

Paní kuchařky nás opět překvapily

Napsal Miluše Šafářová dne .

V úterý, kdy měli svátek všichni „Jiříci“, připravily paní kuchařky k svačině novou dobrotu s názvem „Quinoový salát
s ředkvičkami“. Že nevíte co je quinoa? Quinoa neboli Merlík čilský je chutná superobilnina. Pochází z Jižní Ameriky
a Inkové zhruba před 5 tisíci lety ji považovali za poklad. Ti ji říkali „quinoa“, což znamená „matka zrno“. Vyniká především vysokým obsahem bílkovin, takže nejen pro Inky představovala perfektní zdroj živin.
Pokud chcete quinoový salát s ředkvičkami ochutnat, paní kuchařky vám zasílají RECEPT.

Kromě quinoového salátu s ředkvičkami pro nás paní kuchařky připravily pomazánku z červené řepy a směs čerstvé zeleniny. Podívejte se na fotografie, jak díky barevným kombinacím bylo všechno jídlo lákavé, ale i chutné.

Výtvarná soutěž OKNO DO SVĚTA

Napsal Mgr. Marcela Klapilová dne .

Ve středu 25. dubna 2018 broběhla vernisáž výtvarné soutěže Okno do světa, kterou již sedmnáctý rok pořádá Základní škola Komenského 1 ve Zlíně. Téma tentokrát znělo: MOŘE jako počátek všeho – realita i fantazie, pravěk i současnost.
Naše škola obeslala soutěž pracemi žáků prvního i druhého stupně a dosáhla prozatím největší uspěšnosti.
Ve II. kategorii ( 4. – 6. třídy ) získal 1. místo Marek Klapil z 5.B a ve  III. kategorii ( 7. – 9. třídy ) obsadily 2. místo  Michaela Nohová ze 7.B a Magdaléna Ponížilová z 9. A.
Úspěch je to opravdu velký, neboť soutěže se zúčastnilo celkem devatenáct škol z celého Zlínského kraje a počet prací byl rekordní.
Všem oceněným gratulujeme a přejeme mnoho podobných úspěchů.

Výtvarná soutěž žáků 1. st.

Napsal Mgr. Lena Minaříková dne .

Téma: Zimní olympijské hry 2018

3. Karolína Švajdová, Andrea Richterová
  Cena poroty -Eliška Krajčová, Izabela Bečková, Tomáš Hrnčiřík

Ředitelské volno 25. 5. 2018

Napsal Mgr. Libor Sovadina dne .

Z organizačních důvodů (zákon 561/2004 Sb, § 24, odst. 2) vyhlašuje ředitel Základní školy Fryšták ředitelské volno
v pátek 25. 5. 2018.

Mgr. Libor Sovadina, ředitel ZŠ Fryšták