Prohlídka školy pro rodiče budoucích prvňáčků

Vážení rodiče,
pokud máte zájem si prohlédnout naši školu před zápisem dětí do prvních tříd pro školní rok 2020/2021, srdečně Vás zveme
na prohlídku prostor školy v úterý 24. března 2020. Sraz zájemců bude ve vestibulu školy v 15.00 hodin.
Mgr. Libor Sovadina, ředitel školy

Ředitelské volno 3. 4. 2020

Napsal Mgr. Libor Sovadina dne .

Z organizačních důvodů (zákon 561/2004 Sb, § 24, odst. 2) vyhlašuje ředitel Základní školy Fryšták ředitelské volno
v pátek 3. dubna 2020. V tento den nebude školní jídelna a školní družina v provozu.

Mgr. Libor Sovadina, ředitel ZŠ Fryšták

Recitační soutěž

Napsal Mgr. Marcela Klapilová dne .

V úterý 11. února se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže pro žáky druhého stupně naší základní školy. Zúčastnilo se třicet dětí z 6. až 9. tříd. Bylo předneseno mnoho krásných textů. Převažovala poezie, ale zazněla i próza. Je úžasné, že i v dnešní době, která veršům moc nepřeje, se tolik dětí s chutí pustilo do recitování.

Vítězové jednotlivých kategorií budou reprezentovat naši školu v okrskovém a následně okresním kole.

Vyhodnocení:

1.    kategorie:
1. místo  -  Eliška Krajčová 7.C
2. místo  - Jáchym Červený 7.B
3. místo  - Veronika Pavlíčková 6.A

2.    kategorie:
1. místo  -  Nicol Trnčáková 9.A
2. místo  - David Hanačík 9.A
3. místo  - Pavel Juráň 8.A

Marcela Klapilová

Uzavření školní jídelny

Napsal Renata Jašková dne .

PO DOBU JARNÍCH PRÁZDNIN

OD 2.3.2020  DO  6.3.2020

JÍDELNA Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZAVŘENA
/OPRAVA ELEKTROINSTALACE/

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ ŠJ FRYŠTÁK

Splnilo se přání

Napsal Miluše Šafářová, Eliška Krajčová, Jůlie Holíková, Eva Dřevojánková, Ondřej Marek, Jáchym Červený dne .

Řekne-li se spaní ve škole, už to samotné zavání dobrodružstvím. My, třídní učitelky 7. tříd, jsme takové dobrodružství chtěly se svými žáky zažít. Chtěly jsme, abychom se s dětmi všichni vzájemně poznali i z jiné stránky než zpoza školních lavic.

Zápis do 1. třídy

Napsal Mgr. Libor Sovadina dne .

Zápis žáků do 1. tříd pro školní rok 2020/2021 se koná v úterý 7. dubna 2020 od 13.00 do 17.00 hodin ve II. patře přístavby ZŠ Fryšták.
K zápisu je nutné vzít s sebou rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce.

Sběr papíru

Vážení rodiče,
vzhledem k nízké ceně za sběr starého papíru musíme dočasně tyto sběry na školním dvoře přerušit. Velmi si vážíme Vaší snahy pomoci škole sběrem starého papíru, bohužel je sběr v současné době ztrátový. Pokud se situace zlepší, budeme Vás informovat a opět tyto sběry papíru obnovíme.

děkujeme za pochopení

Mgr. Libor Sovadina

Literární soutěž

Napsal Mgr. Lenka Truhlářová dne .

Krásný dárek v podobě diplomu za krásné 2. místo a také velké gratulace a osobního rozhovoru se známým spisovatelem  Janem Cimickým si 12. prosince 2019 naložila pod stromeček žákyně 9. A Nicol Trnčáková.

Tohoto již 7. ročníku literární soutěže s názvem „Spěchej pomalu“ se zúčastnilo 25 základních škol a osmiletých gymnázií a porota vybírala ze 115 literárních prací mladých začínajících spisovatelů osmých a devátých tříd ty nejlepší. Nicolčina drsná a napínavá krimipovídka s názvem „Sestra“ zaujala také samotného pana Cimického.

Blahopřejeme a přejeme Nicol mnoho dalších úspěchů na tomto literárním poli a kéž je tento úspěch také motivací pro další naše žáky, kteří rádi čtou a také třeba píší.

Předvánoční čas ve školní družině

Napsal Bc. Marie Horáková dne .

Přípravy na Vánoce probíhaly také ve všech odděleních naší školní družiny.
Za pomoci vychovatelek si děti vytvářely drobné dárečky a vánoční přáníčka. S radostí se všichni zájemci vystřídali při pečení a zdobení mikulášských perníčků. A ve čtvrtek 19. prosince jsme společně s rodiči a staršími kamarády vyrobili krásné vánoční dekorace.
Momentky z našeho vánočního tvoření si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII.

Úspěšný nový rok přejí vychovatelky školní družiny.

Andělská pošta

Napsal Mgr. Hana Krajčová dne .

V letošním školním roce u nás poprvé probíhala „Andělská vánoční pošta“.
Děti i učitelé si mohli během předvánočního týdne posílat přáníčka nebo vzkazy, které vkládali do andělských schránek. Poslední dny krásní andělé z 9. ročníků za cinkání zvonečků předávali vzkazy dětem z prvního i druhého stupně, učitelům i ostatním zaměstnancům školy.
Věříme, že se všem vánoční pošta líbila a bude pokračovat i v dalších letech.