Adaptační pobyt na Rusavě

Napsal žáci 6. tříd dne .

POBYT NA RUSAVĚ

6. září jako každý rok jely třídy 6. ročníku na seznamovací „kurz“ na Rusavu. Jako první jsme vyrazili my, 6. A. Ráno jsme se sešli na školním dvoře, naložili jsme zavazadla do auta a šli. Naše cesta  byla fakt super, pouštěli jsme si písničky, všichni se těšili na bezva zážitky (teda většina), počasí nám přálo, protože hezky svítilo, cesta i s menšími zastávkami trvala cca 3 hodiny. Když jsme došli na Rusavu, začali jsme se ještě mnohem více těšit na všechny zážitky, strávené dny spolu, sruby a po cestě i na jídlo a pití. Po našem příchodu jsme se seznámili s kovbojkami jménem: Matony, Leny a Čiperka, kterým utekl bílý kůň a my jim ho pomohli chytit. Poté jsme se   seznámili s hostiteli a šli se najíst. Hned po jídle jsme si rozdělili sruby a hrnuli se dovnitř. Byli jsme rozdělení do tří „skupin“, holky: Lípa, kluci 1: Ryba, kluci 2: Výčep. Jako první hra byly nízké lanové aktivity, ve kterých jsme si navzájem pomáhali a navzájem se jistili, abychom nespadli. Mně se ale nejvíce líbila hra stezka odvahy, protože jsme ten večer seděli u ohně, opékali špekáčky, povídali a zpívali písničky… Taky ve volném čase jsme se nenudili, mohli jsme totiž hrát např. lakros, fotbal, flašku… byl tam i velký kolotoč, na kterém byla fakt sranda.

Celý adapťák byl super…

ZÁVIDÍM BUDOUCÍM ŠESTÝM TŘÍDÁM

Eliška Musilová, 6.A

Čtrvťáci na hradě Lukově

Napsal Mgr. Helena Uhříková dne .

V hodinách vlastivědy probíráme ve čtvrté třídě hlavní události nejstarších českých dějin. Začínáme pravěkem. Děti se dozvídají mnoho nového o době kamenné, bronzové i železné. Pokračujeme informacemi za života Keltů na našem území, příchodem Slovanů a vládou prvních přemyslovských knížat.
Rozhodli jsme se, že k teoretické výuce přidáme i kousek praktických zkušeností a dětem umožníme na vlastní oči vidět nálezy z vykopávek, gotický oblouk, pilířový most nebo vstupní hradní bránu. Proto jsme v úterý 12. října navštívili hrad Lukov.
Jak se den vydařil a jak to vše probíhalo, se dozvíte ze slohových prací a několika fotografií, které naleznete v galerii.

Lyžařský kurz ve školním roce 2021/2022

Napsal Mgr. Libor Sovadina dne .

Vážení rodiče,

z důvodu opatření v souvislosti s COVID19 se nekonal v minulém školním roce 2020/2021 lyžařský kurz 7. ročníků. Bylo by velkou škodou, kdyby žáci o ten krásný zážitek přišli. Proto se v letošním školním roce 2021/2022 zúčastní lyžařského kurzu žáci současných 8. ročníků, kde je vyšší  počet žáků, než oproti nižším 6. a 7. ročníkům. V následujícím školním roce by se kurz konal pro dva ročníky společně, případně by se konaly kurzy dva.

Termín lyžařského kurzu je pro 8. ročníky od 20. 2. do 25. 2. 2022. Podrobnější informace o průběhu kurzu žáci obdrží od třídních učitelů a učitelů tělesné výchovy.

Mgr. Libor Sovadina

Podzimní příměstský tábor ve Fryštáku

Napsal Mgr. Libor Sovadina dne .

Odkaz na informaci o příměstském táboře:

Informace školní psycholožky

Napsal Lenka Švachová dne .

Vážení rodiče, milí žáci,

nově mne můžete kontaktovat nejen na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., ale najdete mne na Instagramu pod jménem psychoZSfrystak, kde jsem na Directu připravena reagovat na Vaše zprávy a kde mne můžete sledovat. Budu se těšit na spolupráci.

Lenka Švachová
Školní psycholožka

Informace školní psycholožky

Napsal Lenka Švachová dne .

Milí žáci, vážení rodiče,

s potěšením Vám už 6. školní rok připomínám své působení v naší škole. Tak jako vloni, se na mne můžete obracet v pondělky a ve čtvrtky. K dispozici budu osobně, telefonicky (775 925 019) nebo emailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V případě změn mé pracovní doby nechám vždy informaci na svých dveřích. Najdete tam nově i informace, kde ve škole jsem k zastižení (programy ve třídách, sborovna, atd.).
Zastavit se u mne můžete před vyučováním, o přestávce, po vyučování. Po domluvě i jindy.
7. a 9. září budu s šesťáky na adaptačním pobytu na Rusavě, ale následující týden mne zase zastihnete.

Těším se na naši spolupráci!
Vaše školní psycholožka Lenka Švachová