V pondělí 11. 9. jsme ihned po zvonění vyrazili směrem Lukoveček. Obě třídy - 4. A i 4. B se daly do veselého povídání a svižného tempa. Cestou po Andrýskově naučné stezce jsme pozorovali sóju na poli a také sklizeň kukuřice. U kapličky v Lukovečku jsme měli chvilku na svačinku, kterou jsme se pořádně zasytili a vyrazili k Obecnímu domu.
Zde na nás již čekala paní, která nás rozdělila na dvě skupiny. Obě měly možnost projít jak muzeum v Obecním domě, tak i výstavu "Dělání smutek zahání", která u dětí sklidila obrovský úspěch a obdiv.
Do školy jsme se vraceli po naučné stezce "Nivou Fryštáckého potoka" a kolem sběrného dvora. Čekala nás ještě jedna vyučovací hodina a poté oběd.

Moc děkujeme obci Lukoveček za pozvání a zpřístupnění i jejich muzea.

Fotografie z této akce naleznete ve FOTOGALERII.