Olympijský víceboj 2014

Napsal Miluše Šafářová dne .

Olympijský víceboj je nový projekt Českého olympijského výboru na podporu sportu a zdravého životního stylu. Zaměřuje se především na rozpohybování dětí 1. a 2. stupně základních škol po celé republice. Hlavním cílem víceboje není dosahovat nejlepších výkonů, ale v průběhu hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků do šesti měřitelných disciplín.

Také naše škola je zaregistrována do tohoto projektu (více na webu http://www.ceskosportuje.cz/olympijsky-viceboj).

Olympijský víceboj se skládá z těchto disciplín:

Skok daleký z místa
    Běh na 60 m nebo člunkový běh 4 x 10 m (možnost výběru)
    Běh na 500 m (1. stupeň), běh na 1 000 m (2. stupeň)
    Hluboký předklon
    Výdrž ve shybu nebo shyby (možnost výběru)
    Hod kriketovým míčkem

V pátek 2. května 2014 plnili na školním hřišti disciplíny olympijského víceboje
žáci 1. až 4. tříd. S cílem pomoci našim nejmladším sportovcům a podpořit je v provádění jednotlivých aktivit, byla ke každé třídě 1. stupně přiřazena třída z druhého stupně.

Aby spolupráce mezi dětmi byla opravdu dokonalá, každý žák 1. stupně dostal svého „osobního trenéra“ - žáka 2. stupně. Tak vznikly na celý den propojené nejen třídy, ale konkrétní dvojice. To, že žáci 2. stupně přistoupili ke svým svěřencům z 1. stupně zodpovědně, můžete vidět na fotografiích ve fotogalerii ZDE
(autorka fotografií Sabina Kolářová z 9. A).

Děkujeme všem žákům 2. stupně, kteří trpělivě vysvětlovali svým svěřencům, jak nejlépe zvládnout danou disciplínu, pomáhali s rozcvičováním, povzbuzovali nebo dokonce běželi s nejmenšími dětmi 500 m.

Soutěžícím z 1. stupně, udělujeme velkou pochvalu za zodpovědné plnění každé disciplíny.

Velkou radost nám udělali rodiče, kteří přišli na školní hřiště povzbudit své ratolesti.

Těšíme se na další akci, kdy se opět setkají všichni žáci, rodiče a učitelé.