Výchovný koncert v době COVIDu

Napsal Mgr. Drahomíra Krajčová dne .

Ve čtvrtek dne 15. dubna 2021 jsme se připojili na on-line výchovný koncert pro děti 1. stupně ZŠ, který uspořádala Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně.

Umělci si pro děti připravili krásných 45 minut plných melodií z různých států Evropy (př. vídeňský valčík Na krásném modrém Dunaji, francouzský Cancan, maďarský Uherský tanec č. 5 nebo český Dvořákův Slovanský tanec č. 8), ale také hudbu z Číny – tanec Yao – které stačí pouhých pět tónů.

Koncertu se zúčastnilo celkem 5 tříd, které v tomto týdnu byly přítomny ve škole. Všem dětem i jejich učitelkám se velmi líbil. Nejen proto, že se jednalo o nádhernou hudbu doplněnou průvodním slovem dirigenta, ale také proto, že si děti mohly prohlédnou jak celý orchestr, tak i podrobné záběry na houslisty, basisty, bubeníka, trumpetisty, atd.

Celá atmosféra koncertu byla podtržena tím, že se děti krásně oblékly a neseděly v lavicích, ale na židlích rozestavěných do půlkruhu, aby vše připomínalo jeviště a hlediště.

Za všechny děti i učitelky bych chtěla všem, kteří pro děti připravili tak krásný kulturní zážitek, ze srdce moc poděkovat.

za 1. stupeň – Drahomíra Krajčová