Dětský filmový festival Zlín 2015

Napsal Lucie Čepická dne .

Pátek 29. 5. 2015 byl super den. Neměli jsme totiž vyučování a jeli jsme na 55. zahájení dětského filmového festivalu ve Zlíně.

Jakmile jsme vystoupili z autobusu, naskytl se mi pohled na Zlín, jaký jsem ještě nikdy neviděla. Všude spousta lidí různých národností, obrovské letáky a plakáty, pohádkové postavy, herci... Všichni se hrnuli k Velkému kinu, kde měl být festival oficiálně zahájen. I my jsme se usadili na svá místa a začali jsme si porozhlížet po těch hvězdách festivalu, a opravdu! Byl tam Jan Čenský, Dana Morávková, Roman Vojtek, Markéta Hrubešová, a dokonce se přijel podívat i pan ministr Andrej Babiš. Zahajovací ceremonial mne moc nezaujal, ale pokaždé tam vystoupil někdo známý, takže bylo dobré ho vidět naživo. Po zahájení následovalo promítání zbrusu nového českého filmu Sedmero krkavců Film pojednává o síle slova, o odvážných činech a táké o jednom velkém tajemství. Podle mne byl film krásný , chvílemi strašidelný , chvílemi dojemný a objevily se tu i vtipné scény . Režisérka Alice Nellis natáčení zvládla výborně . Když jsme vycházeli z kina, ochomýtlo se kolem nás pár herců z onoho filmu. Vadilo mi, že jsme spěchali domů a nemohli jsme se jít s nimi vyfotit nebo si jít pro podpis . Tohle byl velmi vydařený den, na který ještě dlouho nezapomenu.

Lucie Čepická 6.A