Návštěva na gymnáziu v Holešově

Napsal Vendula Hanačíková - 9. B dne .

Dne 4. 12. Jsme se my, žáci devátých a osmých tříd, vydali na Den otevřených dveří na gymnázium v Holešově.
Po příjezdu nás mile uvítala bývalá žákyně ZŠ Fryšták a provedla nás gymnáziem. Poté jsme byli rozděleni do skupin a měli jsme možnost si vyzkoušet, jaké to je být studentem gymnázia. Nejdříve jsme se dostali do učebny cizích jazyků – němčiny, francouzštiny a ruštiny. Měli jsme přiřazovat k jednotlivým státům jejich národnostní znaky. Poté, jako druhou hodinu jsme měli chemii, kde si pro nás studenti gymnázia připravili chemické pokusy. Zanedlouho jsme se ocitli v literární kavárně, kde si studenti nacvičili dramatickou parafrázi jednoho z nejznámějších biblických příběhů. Pak jsme se ocitli v hodině biologie, která mě osobně bavila nejvíc. Ukázali nám, jak se měří tlak, zkoumali jsme papilární linie nebo krev pod mikroskopem. Následovala angličtina, kde nám příjemný pan profesor pustil nejen písničku, ale mohli jsme si i zatančit. No a poslední byla matematika. Dostali jsme „jednoduchou“ karetní hru podporující logické myšlení. A někteří právě tady zjistili, že matematika není jejich silná stránka.
Návštěva gymnázia byla ohromná zkušenost pro nás, budoucí prváky. Seznámili jsme se s prostředím gymnázia a způsobem, jakým se učí na středních školách.

Odkaz na fotogalerii