JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

Napsal Mgr. Helena Uhříková dne .

Předvánoční doba adventní vybízí k zamyšlení nad sebou a k dobrým skutkům směřovaným k druhým. Žáci naší školy měli chuť někoho potěšit, udělat někomu radost. Členové školního parlamentu se rozhodli zapojit do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Projekt propojuje lidi z domovů pro seniory s dárci, kteří chtějí splnit jejich vánoční přání. My jsme si vybrali domov pro seniory v Lukově. Není to daleko a žije tam mnoho bývalých Fryštačanů. Kontaktovali jsme vedení domova a domluvili se na podrobnostech. Sociální pracovnice sestavily seznam přání: plyšový polštářek, mapa Evropy, předplatné časopisu, tričko s dlouhým rukávem, hygienické potřeby, stolní hokej….. Jakmile jsme měli seznam
k dispozici, uspořádali jsme sbírku mezi žáky. Hned první den bylo vybráno 6.878 Kč. Členové parlamentu peníze vybrali, spočítali a nakoupili dárky v celkové hodnotě 5.384 Kč. Děvčata z devátého ročníku vše krásně zabalila.

Do Lukova jsme se vydali ve čtvrtek 20. 12. Byla to velmi milá návštěva, na obdarovaných bylo vidět, že jsme je potěšili. Věděli jsme, že pro většinu z nich to byl jediný vánoční dárek, jediná vánoční návštěva. Potom jsme si prohlédli jednotlivé pokoje, jídelnu, společenskou místnost a navštívili bývalého obyvatele Fryštáku pana Kopečného.

Žákům, jejich rodičům a zaměstnancům školy za finanční příspěvky velmi děkujeme. O využití zbytku peněz rozhodne školní parlament na své lednové schůzce.

Fotografie z této akce naleznete v GALERII.