Exkurze do strojírenské firmy

Napsal Mgr. Helena Uhříková dne .

Během druhého červnového týdne naši žáci navštívili prostory stojírenské firmy Trimill ve Vsetíně. V pondělí 11. 6. se druháci a páťáci vypravili do Trimillu, aby si prohlédli novou výrobní halu, dozvěděli se o historii firmy a na vlastní oči uviděli kladku, brousící či frézovací stroje. V pátek 15. 6. byli naši deváťáci a osmáci pozváni na slavnostní otevření zmíněné haly ve Vsetíně. V rámci podpory technického vzdělávání si mohli žáci vyzkoušet krátkou montáž nebo řízení na simulátoru F1, také jim bylo předvedeno frézování na některých strojích.
Exkurze pro nás byla velkým zážitkem. Děkujeme vedení firmy za pozvání a uskutečnění celé akce, zpřístupnění všech prostor za provozu a v neposlední řadě za připravené pohoštění a dárky, které si děti odvezly.
Několi fotografií z této akce naleznete v GALERII.