Paní kuchařky nás opět překvapily

Napsal Miluše Šafářová dne .

V úterý, kdy měli svátek všichni „Jiříci“, připravily paní kuchařky k svačině novou dobrotu s názvem „Quinoový salát
s ředkvičkami“. Že nevíte co je quinoa? Quinoa neboli Merlík čilský je chutná superobilnina. Pochází z Jižní Ameriky
a Inkové zhruba před 5 tisíci lety ji považovali za poklad. Ti ji říkali „quinoa“, což znamená „matka zrno“. Vyniká především vysokým obsahem bílkovin, takže nejen pro Inky představovala perfektní zdroj živin.
Pokud chcete quinoový salát s ředkvičkami ochutnat, paní kuchařky vám zasílají RECEPT.

Kromě quinoového salátu s ředkvičkami pro nás paní kuchařky připravily pomazánku z červené řepy a směs čerstvé zeleniny. Podívejte se na fotografie, jak díky barevným kombinacím bylo všechno jídlo lákavé, ale i chutné.