Velikonoční turnaj ve florbalu

Napsal Miluše Šafářová, Jaroslav Jaška dne .

Dne 23. 3. 2018 jsme se zúčastnili už tradičního Velikonočního turnaje ve florbalu. Celou akci zorganizovala ZŠ Slušovice. Letos soutěžila pouze kategorie mladších chlapců a mladších děvčat (6. a 7. třídy), starší kategorie se nerušeně připravovala na přijímací zkoušky.

Turnaje se zúčastnilo 6 chlapeckých a 5 dívčích družstev (ZŠ Slušovice, Kašava, Štípa, Trnava, Fryšták, Želechovice – pouze chlapci). Hrálo se systémem každý s každým, ale zápas trval jen 8 minut. O délce utkání rozhodl velký počet přihlášených družstev. O pořadí ve skupině rozhodovaly body, následně vzájemné utkání, skóre a větší počet vstřelených branek.

Naše děvčata rozehrála první zápas se Slušovicemi velmi nejistě. Překvapením byla pro ně velká hrací plocha odpovídající pravidlům ČFbU (u nás v sokolovně máme hřiště téměř poloviční). Přestože se naše hráčky velmi snažily,
v závěru utkání nám Slušovice vstřelily vítěznou branku. V dalším utkání s Trnavou a Kašavou se hra zdokonalila, děvčata si více nahrávala, zlepšila se bojovnost a chuť do hry a oba zápasy naše hráčky vyhrály.
Nejtěžší a velmi vyrovnaný souboj proběhl se Štípou. První branku vstřelily hráčky ze Štípy, vzápětí naše děvčata vyrovnala. Pak dlouho byla hra vyrovnaná. Nakonec v závěrečné minutě využily soupeřky našeho zaváhání a vstřelily nám rozhodující branku. Štípa vyhrála 2 : 1.
Celkově naše děvčata obsadila velmi pěkné 3. místo.
Sestava: Sabina Brázdová (7. A), Johanka Klhůfková (6. B), Elen Krajčová (6. B), Linda Miklová (6. A), Tereza Pazderová (6. B), Martina Pekařová (7. A), Nela Petříková (7. A), Ester Poláková (7. B), Kristýna Ponížilová (6. A), Anna Ševčíková (7. A), Adéla Šlampová (6. A), Simona Špaňhelová (7. A), Nikol Trnčáková (7. A), Kateřina Vaňharová (6. B), Aneta Zmeškalová (7. A).Naši chlapci dvakrát vyhráli, dvakrát remizovali a jediná prohra se Štípou je odsunula až na 4. místo. Celý turnaj se nám velice líbil, děkujeme za pozvání.
Sestava: Miroslav Špaňhel (7. A), Jan Petřík (7. A), Josef Jasenský (7. B), Martin Zdráhal (7. A), Štěpán Slaměma (7. A), Martin Halaška (7. B),  Jan Mašláň (6. B), Libor Pavelka (7. A), Pavel Plšek (7. A), Petr Truhlařík  (7. A), Tomáš Doležal (6. B), Adam Vodák (7. A)
Našim děvčatům a chlapcům děkujeme za reprezentaci školy. Pořadatelům turnaje děkujeme za výbornou organizaci a skvělou atmosféru. Těšíme se na další spolupráci.
A ještě jedno poděkování. Patří paní Marcele Krajčové, která obětavě jela s námi, vše zdokumentovala, po celou dobu turnaje nám fandila a byla tak skvělou psychickou podporou.
DALŠÍ FOTO V GALERII