Literární soutěž ,,Spěchej pomalu“

Napsal Mgr. Marcela Klapilová dne .


Literární soutěž organizovaná SOŠ Luhačovice má mnohaletou tradici a profesionální porotu vedenou známými literáty Janem Cimickým a Jiřím Žáčkem. Je určena pro žáky 8. a 9. ročníku. V letošním roce zpracovávali mladí tvůrci téma "Spěchej pomalu".
Za naši školu jsme odeslali osm prací různých žánrů. V konkurenci rekordního počtu zaslaných příspěvků, kterých bylo 175, nebylo snadné uspět. Porotu však dokázala zaujmout práce Venduly Koutné, žákyně osmého ročníku. Získala 2. místo s povídkou ,,Chybička“.
Ocenění převzala naše žákyně přímo z rukou Jana Cimického, od kterého dostala mimo jiné i jeho knihu s věnováním. Slavnostní předávání se uskutečnilo 15. prosince 2017 v prostorách SOŠ v Luhačovicích.
Prozatím je to největší úspěch naší školy v této soutěži. Vendulce gratulujeme a přejeme mnoho dalších podobných úspěchů.
MK

Její dílo si můžete přečíst ZDE