Výlet 9. tříd

Napsal Marie Kučerová, Adéla Ondrová dne .

Ve středu 31. 5. 2017 se deváté třídy vypravily na poslední školní výlet se Základní školou Fryšták. Sraz jsme měli brzy ráno na zlínském vlakovém nádraží. Většina z nás nebyla příliš vyspalá, ale všichni už se těšili do Prahy. Cesta vlakem byla dlouhá, ale každý se zabavil po svém.
Po příjezdu nám byla odvezena zavazadla a my se i s učiteli a naším průvodcem vydali do policejního muzea. Zde jsme měli možnost zhlédnout řadu dobových uniforem, zbraní, techniky, odposlechových zařízení a zároveň se dozvědět něco o metodách kriminalistiky. Následně jsme se metrem a tramvají přesunuli na Kavčí hory, kde nás čekala prohlídka České televize. Ujal se nás starší pán, který nás zavedl i do některých studií, kde  probíhá natáčení pořadů Sama doma či Kouzelná školka. Po večeři jsme lodí pluli po Vltavě a mohli si tak prohlédnout Prahu jinak, než je běžné. Naše plavba směřovala od starobylého Karlova mostu k ostrovu Štvanice. Naše další kroky vedly k Lennonově zdi, která mnohé z nás zaujala. Avšak nejkrásnější výhled, kde jsme měli celou Prahu jako na dlani, byl z rozhledny na Petříně. Poté jsme šli již podvečerními ulicemi do našeho hostelu nasbírat energii na další den.
Následující ráno nás po snídani čekala prohlídka Pražského hradu a chrámu svatého Víta, kde jsme mohli obdivovat nádhernou výzdobu a různé umělecké slohy. Vstoupili jsme i do Vladislavského sálu, prošli Zlatou uličkou a vydali se zpět přes malostranské uličky na Karlův most. Po dvouhodinovém rozchodu následovala večeře a představení v divadle Rokoko. Některé výkony herců byly neskutečné a vidět známé osobnosti na vlastní oči byl pro většinu z nás  zážitek.
Další ráno, už naše poslední v Praze, jsme se sbalili a po snídani vyrazili ke kostelu svatého Cyrila a Metoděje, kde jsme si prohlédli kryptu, ve které se skrývali parašutisté, kteří provedli atentát na Heydricha. Naší poslední zastávkou bylo Staroměstské náměstí. Orloj byl sice opravován, ale i tak zde bylo mnoho turistů. Před samotným odjezdem nám učitelé dali dostatečný čas, abychom si koupili nějaké jídlo nebo suvenýry, a pak už následovala cesta na Hlavní nádraží a odjezd domů.
Na tento výlet budeme dlouho vzpomínat, všichni jsme si ho moc užili a nejraději bychom jeli znova.

Marie Kučerová  a Adéla Ondrová