Lyžařský kurz 2017

Napsal Vendula Koutná dne .

Rozhovor Venduly Koutné s Adélou Málkovou, žákyní sedmého ročníku, která se zúčastnila letošního lyžařského kurzu pořádaného Základní školou Fryšták

Kdy a kde se konal váš lyžařský kurz?
Od 19. 2. do 24. 2. 2017 na horské chatě Spartak v pohoří Javorníky, nedaleko Kohútky.

Jaká byla cesta?
Odjezd z Fryštáku od školy byl stanoven na 12.30 v neděli. Po tom, co jsme naložili naše zavazadla do autobusu, vydali jsme se na cestu, která trvala asi hodinu a půl. Řidič nás dovezl do Vranče, kde jsme přeložili bágly na vlečku traktoru. A pak nás čekal výstup k chatě. Šlapali jsme do velkého kopce, dalo nám to zabrat, ale zvládli jsme to.

Jak vypadalo vaše ubytování?
Dřevěná chata Spartak stojí blízko sjezdovky. Pokoje jsou různé – pro různý počet lidí, rozdílně vybavené. Ale to nám nevadilo. Cítili jsme se tu dobře.

Kdo všechno se účastnil tohoto kurzu?
Byla tady celá naše sedmá třída. Přidaly se k nám dvě osmačky a jeden deváťák. Jako dozor s námi jelo pět učitelů: Radek Matulík, Tomáš Nedbal, Miluška Šafářová, Helena Ondrášová a Marcela Klapilová.

Popiš váš denní program?
Po snídani jsme se oblékli do lyžařského a vyrazili na svah před chatou. Následovala malá rozcvička na lyžích a pak hurá na sjezdovku. Lyžovali jsme celé dopoledne, následoval oběd. Po poledním klidu následovalo opět lyžování. Příjemně unavení jsme spěchali na večeři. Kolem sedmé hodiny začínal večerní program. Sledovali jsme filmy o lyžování a pak následoval program jednotlivých družstev: hry, soutěže, karneval, diskotéka a spousta legrace.

A co strava?
Na snídani jsme měli švédské stoly. Každý den se složení obměňovalo. Obědy a večeře byly moc chutné. Byli jsme spokojení. Na čerstvém horském vzduchu nám prostě chutnalo.

Měli jste i nějaký doprovodný program?
Ano. Ve středu za námi přijel pan Bronislav Růčka se svými psy husky a seznámil nás se vším zajímavým kolem sportování se psy a jejich chovem. Měli jsme spoustu dotazů, a tak to bylo dlouhé povídání. A ve čtvrtek jsme po lyžování na procházku na vedlejší chatu Portáš, kde jsme si dali malé občerstvení, většinou horké maliny.

Jak hodnotíš celý kurz?
Byl to úžasný týden! Začátečníci se naučili lyžovat a pokročilí se hodně zdokonalili. Každý z nás si odvezl spoustu zážitků. Bylo veselo. Stmelili jsme kolektiv.

Za všechny žáky, kteří byli na lyžáku, bych chtěla poděkovat učitelům, kteří se nám na Spartaku věnovali. Děkujeme!!!

Mnoho fotografií z této akce naleznete v GALERII.