Sdílené dílny Bystřice pod Hostýnem - listopad 2016

Napsal Anna Miklová, Zuzana Skaličková, Adéla Čechová dne .

16. 11. 2016

Exkurze na Střední škole nábytkářské a obchodní v Bystřici pod Hostýnem
Ve středu 16. listopadu 2016 jsme 8. třídy jeli spolu s paními učitelkami navštívit Střední školu nábytkářskou a obchodní v Bystřici pod Hostýnem. Po příjezdu jsme byli rozděleni do tří skupin. Každá skupina měla přiděleného mistra, který nás seznámil s chodem školy a poučil o bezpečnosti. Cílem této exkurze bylo vyrobení dřevěné ptačí budky. Byly nám přiděleny dřevěné díly, hřebíky, kladiva, šroubky a šmirglovací papíry. S pomocí mistrů jsme na tomto díle pracovali asi tři hodiny. Po dokončení práce jsme se společně s našimi výrobky vyfotili a s dobrým pocitem jsme odjížděli domů. Myslím si, že každý byl se svým výrobkem spokojený. Pro všechny to byla výborná zkušenost a třeba se někdo z nás rozhodne pro studium na této škole.
Anna Miklová


Sdílené dílny v Bystřici pod Hostýnem
Ve středu 16. listopadu 2016 naše třída 8. B navštívila Střední školu nábytkářskou a obchodní v Bystřici pod Hostýnem. Vyjížděli jsme v půl osmé a asi zhruba po půlhodinové cestě autobusem jsme dorazili na místo. Zde nás rozdělili do družstev a jednotliví mistři odborného výcviku nás odvedli do dílen, kde jsme se dozvěděli, co budeme dělat. Naším úkolem bylo vyrobit ptačí budku. Zprvu se to zdálo jako jednoduchý úkol, ale postupně jsme zjistili, že je to těžší, než se zdá. Naštěstí nám mistr ukázal, jak budeme při práci postupovat. Každý jsme si vybrali své místo a dali se do práce. Ne vždy se nám dařilo, ale s pomocí učitelů a spolužáků jsme nakonec budku s hrdostí stloukli dohromady. Ke konci nám zbylo ještě trochu času, a tak jsme si mohli budku vyzdobit vypalováním různých ornamentů a obrázků, čímž jsme si ji ještě vylepšili. Kolem poledne jsme se s našimi budkami a s hrdostí z dokončené práce vraceli autobusem domů. Vyrábění budky mě velmi bavilo a byla to pro mě skvělá akce, díky níž jsem si mohla osvojit nové dovednosti a sama sebe překvapit svou zručností.
Zuzana Skaličková 8. B


Návštěva Střední školy nábytkářské a obchodní v Bystřici pod Hostýnem
Velmi dlouho jsme se těšili na tento výlet a ve středu 16. listopadu jsme se konečně dočkali. Autobus odjížděl od školy v 7:15 a překvapivě všichni dorazili včas. Cesta trvala zhruba půl hodiny. Autobus nám zastavil přímo před školou, kde už na nás čekali tři učitelé místní školy, kteří nás vřele přivítali. Rozdělili jsme se do tří skupin. Každý učitel si vzal na starost jednu skupinu a šlo se „na věc“. Jako první jsme si prohlédli výtvory ze dřeva jejich studentů a byly opravdu krásné. A potom přišel na řadu hlavní program: vyrábění ptačí budky. Všichni jsme se na to opravdu moc těšili. Ale ještě než jsme mohli vůbec začít, museli jsme si vyslechnout, jak našroubovat správně šroubky, jak pracovat se šroubovákem a vůbec zjistit, jaké díly kam patří a jaké hřebíky na ně použít. Přibližně za půl hodiny jsme se konečně dali do práce. Byla to větší dřina, než jsem čekala. Všechno to rýsování, šroubování, vrtání bylo poměrně náročné, ale všichni jsme to zvládli. Budka se všem povedla a já byla opravdu nadšená. Tento výlet se mi velice líbil a myslím, že i ostatním. Nikdy jsem ptačí budku nevyráběla, a tak je to pro mě nezapomenutelný zážitek.
Adéla Čechová