Lyžařský výcvikový kurz

Napsal Zuzana Skaličková dne .

Náš lyžařský kurz probíhal 14. – 19. 2. 2016 v Javorníkách. Po odjezdu ve 12:30 nás čekala hodinová cesta autobusem a následně dlouhá cesta do kopce na chatu Spartak, kde jsme byli ubytovaní.
Po ubytování jsme byli rozřazeni do 4 družstev podle našich schopností. Celých 6 dní jsme i přes nepřízeň počasí odlyžovali. Všichni jsme se v lyžování velice zdokonalili. Asi největší pokrok udělalo 4. družstvo, které bylo na konci kurzu schopné sjet modrou sjezdovku. Naštěstí se nikomu nic nestalo.
Během volna jsme se navštěvovali, hráli stolní hry, bavili se a smáli se.
Večery byly na lyžáku asi to nejlepší. Nejprve proběhla krátká přednáška, kdy nám učitelé promítali výuku o lyžování, nebo jsme se mohli poprvé setkat s tzv. Bílým kodexem, což jsou pravidla, jak se máme chovat na sjezdovce. Dokonce nás jeden večer navštívil člen horské služby. Potom probíhal program, který si pro nás přichystala jednotlivá družstva. Vymýšleli jsme scénky, tančili a hráli různé hry. Nejoblíbenější aktivitou se stala hra „papuče“.
Ve čtvrtek jsme se dočkali i karnevalu, který se moc povedl a velice jsme si ho užili.
Nejhorší chvíle nastala tehdy, kdy jsme se měli vrátit domů. Ačkoli jsme se na rodiče těšili, na lyžáku to bylo zkrátka skvělé a za to vděčíme všem učitelům, kteří nás doprovázeli. Děkujeme kuchařům za skvělé jídlo, vedoucímu chaty panu Kocfeldovi i panu řidiči, který nás v pořádku odvezl tam i nazpět.
Moc děkují žáci 7. A i 7. B
Zuzana Skalličková 7. B