Noc s Andersenem

Napsal Veronika Němcová dne .V pátek 1. dubna jsme poprvé v životě spali ve škole, měla totiž být Noc s Andersenem. Nebyla s Andersenem, ale s Brumlou, Čmeldou, Pučmeloudem a s Maminkou. Tito čtyři broučci se o nás celou dobu starali.
Když jsme přišli v pátek odpoledne do školy, rozdělili jsme se na čtyři týmy. Dva týmy šly do knihovny za panem Krčmou a dva týmy hrály hry. Potom jsme se vystřídali. Jak jsme povečeřeli, hráli jsme zase hry a plnili různé úkoly. V devět hodin večer nám Brumla řekl, že se ztratil jeden brouček. Tak jsme ho šli ven hledat. Šli jsme až za hřbitov, kde jsme našli jeho světýlko, taky jsme slyšeli jeho volání, ale neukázal se nám. Vrátili jsme se do školy, byli jsme trochu unavení, ještě jsme vyluštili tajný vzkaz v morseovce, převlekli se do pyžama a šli si lehnout. Se spacáky nám pomohl pan knihovník a tatínci Šimona, Sáry a Johanky (taky nám přečetli pohádky na dobrou noc). Byli jsme vzhůru až do půl dvanácté.
Ráno jsme šli do tělocvičny na rozcvičku, předcvičovala Maminka. Pak jsme se umyli, nasnídali a už si nás mohli vyzvednout rodiče.

třeťáci