Výlet 8. B na hrad Lukov

Napsal Mgr. Marcela Klapilová dne .

Výlet 8. B na hrad Lukov


20. září 2013

Už na konci minulého školního roku jsme se se třídou domlouvali, že pojedeme na hrad Lukov. Ale protože bylo čerstvě po výletu na Muráň, nechali jsme to na začátek 8. ročníku.

Když nám paní učitelka třídní řekla, že do Lukova pojedeme v pátek 20. září, měli jsme všichni radost. HURÁ!!! ,, Ulijeme´´ se z vyučování!

Tento den začal velmi radostně. První hodinu jsme měli hudební výchovu. Suplovala ji naše oblíbená paní učitelka Knedlová. Napochodovala do třídy s písní Kočka leze dírou, pes oknem. To jsme jí ale rychle ,,zatrhli´´. Nechtěli jsme zakřiknout hezké počasí.

Po velké přestávce jsme se vydali na autobus do Lukova. Mimo naši paní učitelku M. Klapilovou nás doprovázela i paní učitelka Jana Kalandrová. Cesta byla veselá. Naši kluci mají smysl pro humor! Vtipné hlášky zpestřovaly cestu lesem.

Na hradě nás přivítal správce a kastelán pan Holík. Při prohlídce jsme se rozhodně nenudili. Pan Holík nás zkoušel z historických slohů a českých panovníků. Užili jsme si spoustu legrace, protože ne všechny naše odpovědi byly správné. Ale po velké snaze našeho průvodce jsme si snad něco zapamatovali.

Moc se nám to líbilo a těšíme se na další návštěvu hradu!


Martina Zálešáková
Petra Zálešáková
Barbora Šlampová