Lyžařský kurz 2014

Napsal Katka Smýkalová, Hana Dlabajová dne .

Lyžařský kurz 2014

V neděli 9. února jsme se sešli před školou, abychom vyrazili na lyžařský výcvik do SKI AREÁLU KOHÚTKA. Byli jsme ubytováni na chatě Spartak. Hned v neděli jsme se měli rozdělit do družstev a lyžovat, ale protože bylo málo sněhu, tak jsme celé odpoledne strávili na pokojích a vybalovali jsme si věci. Večer nám pan Kocfelda, který chatu vlastní, vyprávěl o její historii a seznámil nás s ubytovacím řádem.

Druhý den jsme začali lyžovat, protože přes noc napadl sníh. Naši instruktoři (učitelé R. Matulík, T. Nedbal, H. Ondrášová, M. Šafářová) nás rozdělili do družstev a začali s námi pracovat na vylepšení našich lyžařských dovedností. Večer jsme si pochutnali na výborné večeři a přivítali jsme odpočinek. V úterý ráno po snídani všichni věděli, že se lyžovat nebude, protože hodně pršelo a po sněhu nebylo ani památky. Na chatě jsme hráli různé hry a hlavně si povídali o všem možném. Ve středu ráno nás čekalo milé překvapení v podobě nového sněhu. Lyžovali jsme na Malé Kohútce a na sjezdovce, které se říká Babská. I ve čtvrtek byly sněhové podmínky příznivé a my se opět proháněli na lyžích. Večerní program byl naplněn hrami a soutěžemi a ve čtvrtek jsme si zatancovali na prima diskotéce. Lyžařský kurz byl ukončen tradičním pátečním karnevalem.

Tento lyžák se po všech stránkách vydařil, zalyžovali jsme si, měli jsme výbornou kuchyni a užili jsme si spoustu legrace. Za žáky sedmých tříd děkuje učitelům i personálu na chatě za vzornou organizaci kurzu. Kdyby to bylo možné, zůstali bychom tam další týden.

Katka Smýkalová a Hana Dlabajová, 7. B