nám. Míru 7, 763 16 Fryšták            +420 577 911 052              reditel@zsfrystak.cz            Dat. schránka: mffmk7m            IČO: 750 22 702            IČ provozovny: 1001011848

Už tradičně 2. pololetí školního roku zahajujeme dvoudenním turnajem žáků druhého stupně ve florbalu. Každou třídu reprezentuje jeden tým chlapců a jeden tým děvčat s cílem prostřídat ve hře všechny žáky. 


Celkem 16 družstev bylo rozděleno do čtyř kategorií, tak jak to určují pravidla školních sportovních soutěží. Děvčata, chlapci 6.–7. tříd; děvčata, chlapci 8.–9. tříd. V rámci kategorií hrál každý s každým. Akce měla vysokou sportovní úroveň, ve všech zápasech byli favorité, nedošlo k žádnému zranění a nesportovnímu chování.
Kategorie 6.–7. třídy
Po sérii velmi napínavých soubojů a značně povedených akcí zaslouženě zvítězila děvčata ze 7. B, druhé místo vybojovala děvčata 7. A, třetí místo obsadila 6. A, čtvrté místo 6. B.
Mezi chlapeckými družstvy proběhl dramatický a napínavý zápas 7. A proti 7. B. O vítězství nakonec rozhodlo skóre a nejlepším školním týmem v kategorii mladších chlapců se stali borci ze 7. A, druhé místo obsadili hráči 7. B, třetí místo vybojovali nováčci ze 6. A, čtvrté místo patřilo 6. B.
Kategorie 8.–9. třídy
Hned v úvodním zápase předvedla děvčata 8. A velmi koncentrovaný výkon, celým turnajem prošla bez prohry a dočkala se vytouženého triumfu – získala 1. místo. Druhé místo s velkou bojovností obsadila děvčata 7. A, třetí místo patří 6. A, čtvrté místo 6. B.
Chlapecké souboje byly velmi vyrovnané. Vítězem se stali hráči 9. A, druhé místo nakonec po zásluze vybojovali sportovci 8. A, u třetího místa přálo štěstí 8. B, čtvrtým místem zakončili pořadí borci 9. B.
Nejproduktivnější střelkyní turnaje v kategorii děvčat 6.-7. tříd se stala Michaela Slaměnová 7. B (8 branek), v kategorii 8.-9. tříd Lucie Pospíšilová 8. A (14 branek).

Děkujeme zúčastněným za skvělé výkony, fanouškům za neustálou podporu, SRPŠ za sladké odměny. Už se těšíme se na další ročník!

Fotografie z této akce naleznete v GALERII.


Základní škola Fryšták, okres Zlín,

příspěvková organizace

nám. Míru 7, 763 16 Fryšták

 

Copyright © 2023 zselektro. Všechna práva vyhrazena.