nám. Míru 7, 763 16 Fryšták            +420 577 911 052              reditel@zsfrystak.cz            Dat. schránka: mffmk7m            IČO: 750 22 702            IČ provozovny: 1001011848

Ve středu 27. září 2023 proběhl 10. ročník olympijského víceboje. Cílem celoškolní akce bylo zábavnou formou zlepšit sportovní zdatnost dětí a současně podpořit kamarádské vztahy mezi žáky prvního a druhého stupně. Každý žák prvního stupně v roli sportovce měl přiděleného trenéra – žáka druhého stupně. Sportovci soutěžili v 6 disciplínách – hluboký předklon, běh do T, zkrácené lehy-sedy, skok z místa, hod basketbalovým míčem, běh na 500 m. Trenéři doprovázeli sportovce na disciplíny, rozcvičovali, povzbuzovali, chválili, radili, motivovali, zapisovali výkony, nosili batůžky, podle potřeby pomáhali.
Olympijský víceboj vycházel z principu olympijských her, proto nemohl chybět zahajovací a závěrečný ceremoniál. Oba ceremoniály zorganizovali žáci 7. B. Vytvořili průvod účastníků, každá delegace měla oficiální oblečení a nesla státní vlajku. Následně za zvuku olympijské hymny byla přinesena olympijská vlajka a štafeta běžců přiběhla s olympijskou pochodní. Po zapálení olympijského ohně byl proveden slavnostní slib závodníků a rozhodčích.
Celé dopoledne bylo v prostorách školy i školního hřiště rušno. Mezi nejtěžší, ale zároveň pro diváky nejzajímavější disciplínu patřil Zátopkův běh na 500 m, který se uskutečnil na závěr olympijského víceboje. Tady bojovali nejen sportovci, ale i trenéři, kteří své svěřence vydatně povzbuzovali a téměř všichni s dětmi běželi.
Výsledky jednotlivých disciplín byly přepočítány na body, nejúspěšnějším sportovcům byly předány medaile a za zvuku olympijské hymny olympijský oheň uhasl.
Děkujeme všem, kteří se podíleli na přehlídce nejen skvělých výkonů, ale i pěkných mezilidských vztahů. Byli to žáci 1. stupně v roli sportovců, žáci 2. stupně v roli trenérů, vedení školy společně s učiteli a vychovatelkami v roli rozhodčích. Už se těšíme na další ročník!
„Citius, Altius, Fortius“ – rychleji, výše, silněji (olympijské heslo).

Výsledky olympijského víceboje

1.   Černý David   5. B
2.   Mana Robin   5. A
3.   Drábek Jakub   5. B

Fotografie z této akce naleznete ve FOTOGALERII

Základní škola Fryšták, okres Zlín,

nám. Míru 7, 763 16 Fryšták

Copyright © 2023 zselektro. Všechna práva vyhrazena.