nám. Míru 7, 763 16 Fryšták            +420 577 911 052              reditel@zsfrystak.cz            Dat. schránka: mffmk7m            IČO: 750 22 702            IČ provozovny: 1001011848

V úterý 27. září se konalo okresní kolo ve florbalu mladších žáků – kategorie II. – žáci a žákyně 4. a 5. tříd.


Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení: Eliška Kadlčíková, Magda Drábková, Hana Frýšová, Jakub Drábek, Marek Dvořák, Matyáš Málek (brankář, útočník), Matyáš Kolajík, Nicolas Šímo (brankář, útočník), Lukáš Navrátil, Matěj Čechmánek a Patrik Doležal.

Na turnaj se přihlásilo 8 týmů, nejprve se hrálo ve dvou skupinách. Naše škola byla ve skupině se ZŠ Dřevnická, ZŠ Hvozdná a ZŠ Křiby. Hned první zápas se ZŠ Dřevnická jsme vyhráli 3:2, poté následovala remíza 1:1 se ZŠ Hvozdná a vítězství nad ZŠ Křiby 5:0.

Ve čtvrtfinále naši hráči s převahou vyhráli nad ZŠ Jasenná 3:1. Jenže pak následovalo utkání se ZŠ Želechovice a ten jsme prohráli 5:1.

Poté už přišlo finále o 3. a 4. místo se ZŠ Kvítkovice. Byl to vyrovnaný zápas a nakonec rozhodly až nájezdy ve prospěch soupeře 1:1. Tak nám bronz utekl o jednu branku. Naše holky a kluci byli smutní, ukápla i nejedna slza. Nicméně 4. místo je úspěch.

Z našich hráčů nejvíce gólů střelila Eliška Kadlčíková, Nicolas Šímo a Patrik Doležel. Je třeba pochválit i naše obránce a brankáře. Po dlouhé době to byl jejich první společný turnaj. Děkuji našim děvčatům a chlapcům za výborný sportovní výkon a dobré umístění. Přeji jim, aby se nadále florbalu věnovali a kromě sportovních úspěchů i hodně radosti ze hry.

Fotografie z turnaje naleznete v galerii.


Základní škola Fryšták, okres Zlín,

příspěvková organizace

nám. Míru 7, 763 16 Fryšták

 

Copyright © 2023 zselektro. Všechna práva vyhrazena.