nám. Míru 7, 763 16 Fryšták            +420 577 911 052              reditel@zsfrystak.cz            Dat. schránka: mffmk7m            IČO: 750 22 702            IČ provozovny: 1001011848

Ve škole jsme probírali vznik vesmíru a abychom si učivo rozšířili, jeli jsme na výlet do Hvězdárny a planetária v Brně. 

Sraz byl ve vestibulu 8:45 hodin. Přišly všechny tři třídy, 6. A, 6. B, 7. A. Bylo nás tam fakt hodně. Přijel si pro nás velký moderní autobus, jmenoval se JANČÍK – jako já. Na boku měl berana, znak hokejistů. No, kluci z toho byli úplně unešení. Seděla jsem s Kačkou. Cesta trvala strašně dlouho, skoro 2 hodiny.
Vystoupili jsme z autobusu a šli na kopec do hvězdárny a planetária. Byl odtud nádherný výhled na Brno. Bohužel v promítacím sále byla nějaká třída, takže jsme museli čekat, ale to zas tak moc nevadilo, aspoň jsme měli čas na svačinu. 
V promítacím sále byl obrovský prostor nad námi, který sloužil na zobrazení oblohy. Nejprve nám pán promítal planety, hvězdy a souhvězdí, pak nám pustil video o vzniku světa a naší rasy. Promítání bylo super. 
Z Kraví hory jsme jeli do centra Brna, podívali se na Jošta, Kostel sv. Jakuba a orloj. Pak byl rozchod, který byl super. Koupili jsme si tam oběd a něco málo navíc. Sraz byl u orloje. Jak jsme tam všichni přišli, tak jsme šli na autobusové nádraží, kde si pro nás přijel autobus. Ve Fryštáku na mě čekala mamka.
Výlet do hvězdárny a planetária jsem si moc užila.
Děkujeme SRPŠ za příspěvek na dopravu.

Fotografie z této akce naleznete v GALERII.


Základní škola Fryšták, okres Zlín,

příspěvková organizace

nám. Míru 7, 763 16 Fryšták

 

Copyright © 2023 zselektro. Všechna práva vyhrazena.