nám. Míru 7, 763 16 Fryšták            +420 577 911 052              reditel@zsfrystak.cz            Dat. schránka: mffmk7m            IČO: 750 22 702            IČ provozovny: 1001011848

   Ráno jsem vstávala už v půl sedmé, abych se stihla dobalit a nachystat si svačinu. V 8:15 jsem šla s kufrem na školní dvůr. Tašky a kufry jsme se zbytkem třídy naložili do auta, aby je pan ředitel mohl odvézt. V 8:45 jsme se třídou vyšli směr Lukoveček na Rusavu s paní učitelkou Klapilovou a Březinovou. Cesta byla dlouhá, ale zábavná. Měli jsme pár zastávek v lese, abychom si odpočinuli. Téměř u cíle nás překvapily paní učitelky převlečené za kovboje. Měly připravenou uvítací hru.

   Na Rusavu jsme došli v 11:15 a hned na nás čekala další hra, tentokrát s lany v lese. Dostali jsme skvělý oběd a mohli se jít vybalit. Bydleli jsme ve srubech, které byly dobře udržované. Následně jsme hráli hry během celého odpoledne – například stonožky a další seznamovací hry s naší třídní Ondy, její dcerou Klárou, které jsme říkali Kuky, a s Miluší Šafářovou.

   Šli jsme na večeři a po ní jsme hráli hru Sázky. Ta se celé třídě velmi líbila. Ve 21:30 jsme se přemístili na sruby, protože ve 22:00 byla večerka. Poté jsme šli spát.

   Ráno nás čekala rozcvička, snídaně a rozlosování do týmů na horský golf. Po obědě jsme měli osobní volno. Následovala hra Piráti. Během ní jsme hledali poklad, který jsme úspěšně našli a pochutnali si na něm. Také jsme nasbírali dřevo na večerní táborák, abychom si mohli opéct špekáčky. Večer zakončila stezka odvahy, ale bez strašidel. Byly na ní svíčky a bylo to takové romantické a taky moc hezké.

   Dny uplynuly jako voda a nastal den odchodu. Uklidili jsme sruby, nasnídali se a paní Sobalová nám ukázala různé triky, co umí se svými pejsky. Pak jsme vyrazili s panem učitelem Nedbalem zpátky do Fryštáku. Cesta byla dlouhá, ale po třech hodinách jsme dorazili do školy.

   Na adaptační kurzu se mi velice líbilo. Někteří z nás by si pobyt prodloužili i o měsíc. Bylo tam krásně a klidně bych na Rusavu jela znovu.

Lucie Martináková a Žofie Nejedlá, 6.A


Základní škola Fryšták, okres Zlín,

příspěvková organizace

nám. Míru 7, 763 16 Fryšták

 

Copyright © 2023 zselektro. Všechna práva vyhrazena.