nám. Míru 7, 763 16 Fryšták            +420 577 911 052              reditel@zsfrystak.cz            Dat. schránka: mffmk7m            IČO: 750 22 702            IČ provozovny: 1001011848

V úterý 6. prosince 2022 proběhla v naší škole tradiční akce nazvaná ,,Mikulášská nadílka“, kterou jsme pořádali my, žáci devátého ročníku. Předcházely jí pečlivé přípravy. Chystali jsme si kostýmy, vyráběli plakáty, zdobili školu postavami mikulášské družiny a nakoupili cukrovinky. Ve všem nám pomáhaly naše třídní učitelky Helena Ondrášová a Marcela Klapilová.

Do školy jsme v den nadílky přišli už na sedm hodin, ale ani trochu nám to nevadilo. Sešli jsme se ve školních dílnách, kde je dostatek prostoru pro padesát deváťáků. Převlekli jsme se do kostýmů a o půl osmé vyrazili do prvních tříd. Děti byly statečné a některé měly na tváři dokonce i úsměv. I když v každé třídě byl alespoň jeden hříšník, všichni slíbili, že se polepší, a proto čerti nemuseli vůbec v první, druhé ani třetí třídě zasahovat. Děti si samozřejmě nachystaly básničky, které se Mikulášovi, andělům i čertům velmi líbily, a proto všechny děti odměnili.

V průběhu obchůzky jsme si museli udělat přestávku, abychom si alespoň na chvilku sundali kostýmy, protože v čertovských kožíšcích nám bylo pekelně horko. Po odpočinku jsme se vydali do čtvrtých a pátých tříd. Tam už tak hodné děti nebyly, takže přišel čas, aby čerti předvedli, co umí. Pekelníci odvedli skvěle svou práci. Na závěr jsme zašli s nadílkou za našimi paními kuchařkami, protože si za to, že nám celý rok výborně vaří, zaslouží odměnu. Před tím, než jsme se dostali z teplých kožichů a andělských křídel, tak jsme se společně vyfotili.

Celá mikulášská akce se mi velmi líbila a jsem rád, že jsem mohl být její součástí.

Vojta Dvořák z 9.A

Fotografie z této akce naleznete v GALERII.

Základní škola Fryšták, okres Zlín,

nám. Míru 7, 763 16 Fryšták

Copyright © 2023 zselektro. Všechna práva vyhrazena.