nám. Míru 7, 763 16 Fryšták            +420 577 911 052              reditel@zsfrystak.cz            Dat. schránka: mffmk7m            IČO: 750 22 702            IČ provozovny: 1001011848

Předvánoční doba adventní vybízí k zamyšlení nad sebou a k dobrým skutkům směřovaným k druhým. A to je důvod, proč se naše škola už potřetí zapojila do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata.

Projekt propojuje lidi z domovů pro seniory s dárci, kteří chtějí splnit jejich vánoční přání. My jsme si vybrali domov pro seniory z Lukově. Není to daleko a žije tam mnoho bývalých fryštačanů. Kontaktovali jsme tamní sociální pracovnici paní Kláru Jaškovou, která sestavila seznam přání: předplatné časopisu, audioknihu, hygienické potřeby, sportovní kalhoty, spodní prádlo, AZ Kvíz, křížovky, osmisměrky, velkoplošnou lupu. Jakmile jsme měli seznam k dispozici, uspořádali jsme sbírku mezi žáky. Během dvou dnů bylo vybráno 14 263 Kč. Členové parlamentu peníze vybrali, spočítali a učitelé mohli nakoupit dárky v celkové hodnotě 10 471 Kč.

Měli jsme v plánu, že do Lukova pojedou vylosovaní členové školního parlamentu i žáci ze školní družiny, kteří si připravili krátký program. Bohužel šířící se chřipková epidemie nedovolila dětem do Lukova jet. Nakoupené dárky do domova zavezli učitelé v úterý 20. 12. Byla to velmi milá návštěva, na obdarovaných bylo vidět, že jsme je potěšili. Věděli jsme, že pro většinu z nich to byl jediný vánoční dárek, jediná vánoční návštěva.

Žákům i jejich rodičům za finanční příspěvky velmi děkujeme. Zbylé peníze použijeme na vánoční dárky v roce 2023.

H. Uhříková

Fotografie z této akce naleznete v GALERII.

Základní škola Fryšták, okres Zlín,

nám. Míru 7, 763 16 Fryšták

Copyright © 2023 zselektro. Všechna práva vyhrazena.