nám. Míru 7, 763 16 Fryšták            +420 577 911 052              reditel@zsfrystak.cz            Dat. schránka: mffmk7m            IČO: 750 22 702            IČ provozovny: 1001011848

V pátek 20. 10. jsme ještě před zvoněním vyrazili autobusem do Zlína - Malenovic na dopravní hřiště.
Zde nás s úsměvem na tváři přivítal p. Ziggy Horváth, ten na nic nečekal a hned s námi prošel všechny dopravní značky, které na dopravním hřišti jsou. Potom nám vysvětlil důležité dopravní situace a jak se při nich zachovat.
Díky tomu, že nám počasí přálo, si děti stihly nasadit helmy na hlavy a zahrát si hru na "Cyklisty a policisty". Policisté hlídali dodržování pořádku, jakmile viděli nějaké porušení, napomenuli cyklistu a vzali mu kolo. Takhle se děti několikrát vystřídaly na obou pozicích a s úsměvem a novými vědomostmi nasedaly zpátky do autobusu.

Pár zajímavých a úsměvných odpovědí dětí na závěrečnou otázku:  Co ti dnes přišlo nejtěžší?
     * Být chodec.
     * Pochopit to.
     * Odevzdat kolo, když mě zastavili.
     * Poslouchat.
     * Vlézt na to kolo.

Foto naleznete v galerii.


Základní škola Fryšták, okres Zlín,

příspěvková organizace

nám. Míru 7, 763 16 Fryšták

 

Copyright © 2023 zselektro. Všechna práva vyhrazena.