Recitační soutěž žáků I. stupně

Napsal Mgr. Magda Drábková dne .

Začátkem měsíce března v naší škole na prvním stupni probíhala třídní kola v přednesu básní. Tři nejlepší žáci z každé třídy postoupili do školního kola, které proběhlo ve čtvrtek 10. března. Školního kola se zúčastnilo celkem 31 žáků a soutěžili mezi jednotlivými ročníky. Žáci předvedli krásné výkony, překonali sami sebe a především trému. Všem soutěžícím patří velký potlesk a poklona. Avšak na stupně vítězů dostáhli jen nejlepší žáci. Vítězové jednotlivých kategorií postoupili do okrskového kola.

Kategorie 1. ročník:
1. Fišerová Andrea       2. Synek Antonín       3. Knedla Filip

Kategorie 2. ročník
1. Kouřilová Kateřina   2. Langer Filip   3. Mahďák Patrik

Kategorie 3. ročník
1. Šťastný Robin   2. Černý David   3. Drábek Daniel

Kategorie 4. ročník
1. Michalík David   2. Ponížil Jakub   3. Mašláňová Julie

Kategorie 5. ročník
1. Běláková Alžběta   2. Kotasová Nella   3. Šťastný Adam

Okrskové kolo recitační soutěže se konalo úterý 15. března 2022 odpoledne v ZŠ Lukov. Zúčastnili se ho žáci ze základní školy Fryšták, Lukov, Kašava a Zlín – Štípa. Naši školu reprezentovala Fišerová Andrea, Synek Antonín, Kouřilová Kateřina, Šťastný Robin, Michalík David a Běláková Alžběta. Všechny děti předvedly krásný výkon a zasloužily si odměnu.
V Lukově byly tyto kategorie:
0.    kategorie (žáci 1. třídy) – nepostupová kategorie
1.    kategorie (žáci 2. – 3. třídy) – do dalšího kola postupují žáci z prvního a druhého místa
2.    kategorie (žáci 4. – 5. třídy) – do dalšího kola postupují žáci z prvního a druhého místa
Ve velké konkurenci všech zúčastněných škol si naši recitátoři vedli velmi dobře a dokázali obsadit vítězná místa.
V 0. kategorii uspěla Andrea Fišerová a získala 2. místo.
V 2. kategorii uspěli oba naši žáci: David Michalík 2. místo, Alžbeta Běláková obsadila společně se žákem ZŠ Lukov 1. místo.

Alžbětku čeká účast na okresním kole, které se koná 21. března 2022. Přejeme jí plno úspěchů. Všem zúčastněným žákům moc děkujeme za reprezentaci naší školy.

Ve Galerii naleznete fotografie z těchto akcí:
ŠKOLNÍ KOLO
OKRSKOVÉ KOLO