OLYMPIÁDA Z ČJ

Napsal Mgr. Tomáš Nedbal dne .

I když letošní školní rok prezenční formě vzdělávání zatím příliš nepřeje, využili jsme v prosinci osobní přítomnosti žáků  a připravili školní kolo olympiády z českého jazyka. Do této soutěže se zapojili především naši deváťáci, ale nechyběli ani zástupci osmých tříd. Po vyhodnocení mluvnické a slohové části dosáhl nejvyššího počtu bodů Tomáš Novák z 9.A a na základě svého vynikajícího výkonu byl nominován do kola okresního.

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci byly bohužel školní budovy opět uzavřeny, a tak vyvstala otázka, jakou formou /a zda vůbec/ další fáze, kterou zajišťuje Gymnázium a Jazyková škola Zlín, proběhne. Organizátoři se dohodli a na konec ledna připravili online formu, kdy jednotlivým soutěžícím byly v určitý čas zpřístupněny gramatické úkoly, nemohla chybět ani stylistická část. Oprava sice z pochopitelných důvodů trvala  delší dobu než obvykle, ale o to větší radost nám poskytl pohled do výsledkové listiny. Tomáš  svým výkonem v obtížné konkurenci obsadil skvělé 3. místo a tím si zajistil účast v kole krajském.

Tome, gratulujeme a moc děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme úspěch nejen v další etapě soutěže, ale i u přijímacích zkoušek!!!