DIPLOM MÍSTO VYSVĚDČENÍ

Napsal Mgr. Lenka Truhlářová dne .

Dne 28. ledna 2021, tedy dne, kdy by se za normálních okolností měl rozdávat ve škole výpis pololetního vysvědčení, si jela žákyně 9. ročníku naší základní školy Hana Glacnerová do Luhačovic převzít diplom se zvláštním oceněním, který získala v literární soutěži „Spěchej pomalu“ svou poutavou krimi-povídkou: „Tohle dobře nedopadne“.

   A tohle dobře dopadlo. V tomto školním roce se konal již 8.ročník této soutěže, kterou pořádá SOŠ Luhačovice pro žáky 9.tříd základních škol a víceletá gymnázia. Z 22 škol bylo zasláno celkem 81 povídek. O kvalitě rozhodovaly opět povolané osobnosti
a zároveň pořadatelé této soutěže – básník Jiří Žáček a spisovatel Jan Cimický.

   Hančin úspěch je cenný zvláště proto, že byla schopná doma během listopadu, kdy všichni žáci byli na distanční výuce, samostatně pracovat i na čemsi navíc vedle povinností a úkolů do školy. A nesmím ani opomenout Veroniku Hvozdenskou
(rovněž z 9.B), jejíž povídka, sice bez umístění, naši školu také v soutěži reprezentovala.

   Haničce gratulujeme a přejeme jí mnoho dalších úspěchů na tomto literárním poli i v osobním životě.
                                                                                                                     
LT