Výuka žáků 2. stupně – informace pro rodiče

Napsal Miluše Šafářová dne .

Vážení rodiče,

spolupráce s Vámi je pro nás velmi důležitá. Díky Vaší ochotě zajistit dětem potřebné vybavení jsme mohli zahájit online vyučování
v MS Teams. Pomáháte nám i dětem pracovat v online aktivitách, podporujete naši výuku a vzdělávání. Děkujeme.

Chceme Vás informovat, jak bude pokračovat vzdělávání žáků 2. stupně.

Od 28. dubna 2020 probíhá výuka v MS Teams, která nám umožňuje udržovat přímé spojení s žáky, sdílet obrazovku, předávat žákům řízení (žák píše, ukazuje, vyznačuje, doplňuje), zasílat zprávy v chatu, uskutečňovat individuální hovory a plno dalších činností, které se stále učíme i my učitelé.
Téměř po měsíci výuky jsme kromě skvělých funkcí, které poskytuje tato aplikace, odhalili i určitá úskalí výuky online. Není snadné na dálku ověřit, zda žák skutečně pracuje a postupuje správně, zda za jeho nepřítomnost může nefunkční technika nebo nezájem
o komunikaci. Stává se nám, že si žáci během výuky vypínají kameru nebo mikrofon, někdy ruší ostatní. Samozřejmě jsme si s dětmi stanovili určitá pravidla, která postupně dolaďujeme a vzájemně se učíme novému způsobu týmové práce, přesto spoléháme i na Vaši spolupráci. Proto předkládáme pevný rozvrh online vyučovacích hodin v hlavní předmětech. Ostatní vyučovací předměty probíhají ve školním informačním systému Škola OnLine (zde máte možnost přihlášení a kontroly vzdělávání Vašeho dítěte) nebo mají náhodné schůzky v MS Teams.