Termíny konání jednotné přijímací zkoušky 2019/20

Napsal Miluše Šafářová dne .

Čtyřleté obory, včetně nástavbového studia     8. června 2020 
Víceletá gymnázia   9. června 2020
    
Náhradní termín pro všechny obory: 23. 6. 2020

„Prodloužili jsme čas pro složení zkoušky, a to o 15 minut v případě matematiky a o 10 minut v případě českého jazyka,“ uvedl ministr školství Robert Plaga na tiskové konferenci 6. 5. 2020.

Další informace k jednotné PZ:
https://prijimacky.cermat.cz

MŠMT připravilo také podpůrné materiály, ve kterých se může žák v reálném prostředí seznámit s testovacím archem včetně možností časomíry. Žáci mají k dispozici také aplikaci, kde si mohou procvičovat testy z minulých let. K dispozici budou výuková videa. Testovací prostředí CERMAT pojmenované Přijímačky bez obav naleznete:
procvicprijimacky.cermat.cz.
Můžete si vyzkoušet celý test nebo jen tematicky zaměřenou skupinu úloh. Následně si můžete test i úlohy vyhodnotit prostřednictvím zobrazení klíče správných řešení. K dispozici jsou i vzorová řešení.
Více informací o aplikaci pak najdete na webu České školní inspekce ZDE.