Deváťáci k současné koronavirové vlně a jejich FEJETONY

Napsal Mgr. Lenka Truhlářová dne .

Koronavirová vlna a my
Nemoc se již naplno projevila i v České republice. Nejen každodenně zvýšeným počtem nakažených, ale i bezpečnostními opatřeními, které by měl každý přijmout a dodržet. Myslím tím nošení roušek, minimální pohyb a podobné věci.
Zavření škol určitě udělalo většině žáků a studentů alespoň trochu radost, ale zrušené sportovní akce a aktivity musely být pro některé sportovce jistě nepředstavitelnou hrůzou. Také jsou další opatření jako zavření velkých obchodů, zavření nemocnic pro návštěvy a zrušení většinou všech kulturních akcí. Je jasné, že spoustě lidem tato opatření přidělávají starosti. Mně se už třeba párkrát stalo, že jsem vyšla ven a najednou mi došlo, že jsem zapomněla roušku, tak jsem se musela vrátit. A co ta rouška? Trochu nepraktické, co? Samozřejmě chápu, jak moc jsou v téhle době důležité, ale občas jsou tyhle roušky a respirátory dost nepříjemné a občas taky padají. Je nutné si uvědomit, že tahle situace je opravdu výjimečná a potřebuje i výjimečné řešení. Jde přece o zdraví nás všech. Proto to, že roušky nejsou zrovna ta nejpohodlnější věc, je opravdu jen maličkost. Kritika bezpečnostních opatření tedy není absolutně na místě a je alespoň vidět, že vláda proti šíření nákazy opravdu něco dělá. Vím, že někdo z toho, „být pořád doma s rodinou“, může už trochu šílet, ale věřím, že teď už situace bude čím dál tím lepší. I když někteří učitelé jsou určitě rádi, že si od nás trochu odpočinou.
Je důležité si uvědomit, že tato situace neplyne jen z nějakého panikaření, ale že se jedná opravdu o velké nebezpečí. Kýchající Číňan se mohl vynořit z kdejakého letadla a někteří z nás dokonce mohou být nakažení a nemusí o tom ani vědět. Můžeme udělat ve prospěch věci jen málo, ale přijmout a také dodržovat pravidla je jedna z věcí, která pomůže nám i ostatním. Věřím, že všechno brzy bude dobré.

Tereza Urbánková