Návštěva vodárny na Klečůvce

Napsal Marie Miklová dne .

Netradiční vyučování nás čekalo 23. října, protože tento den pro nás, žáky šestých tříd, byla připravena exkurze do vodárny na Klečůvce. Tento výlet navazoval na výukový program  ,,Voda“, který u nás ve škole proběhl v nedávné době.
    
Po velké přestávce jsme nasedli do připraveného autobusu a vyrazili.  Doprovázela nás paní učitelka Hana Krajčová, která tento výlet pro nás zařídila, a pan učitel Martin Strmiska. V autobusu byla spousta legrace, takže cesta uběhla velmi rychle.
    
Po příjezdu na Klečůvku se nás ujal pán průvodce. Dozvěděli jsme se, že místní vodárna je zásobárnou pitné vody pro značnou část území Zlínského kraje, tedy i Fryšták. Voda je čerpána z nádrže Slušovice, která je napájena řekou Dřevnicí pramenící v Hostýnských horách. Nejdříve se voda čistí přes tzv. česla od hrubých nečistot. Potom proudí přes pískové filtry, kde získává naprostou průzračnost. Nakonec je zbavena mikroorganismů. Kvalita vody je sledována několikrát denně.
    
Celá prohlídka byla velmi zajímavá a nás bavila. Takové vyučování se nám opravdu moc líbilo a rádi si podobný výlet zopakujeme.
                                                                          
Marie Miklová 6. B