Naše florbalistky umí hrát skvěle

Napsal Miluše Šafářová dne .

V úterý 19. 11. 2019 se uskutečnilo okresní kolo ve florbalu děvčat. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: děvčata mladší (6. a 7. třídy), děvčata starší (8. a 9. třídy). Pořadatelem přeboru byla ZŠ Mánesova Otrokovice, která má nejen skvělé herní podmínky, ale i letité zkušenosti s organizací velkých florbalových turnajů.

Naši školu reprezentovalo družstvo mladších děvčat ve složení: Bradávková Lucie 7. A, Doležalová Sofie 7. C, Filová Lucie 7. B, Gyuricseková Klára Kamila 7. B, Jančíková Nela 7. B, Julinová Tereza 7. B, Němcová Eliška 7. B, Pavlíková Kristýna 7. A, Švajdová Karolína 7. A, Vaclová Monika 7. A, Zemanová Lenka 7. C

Družstvo starších děvčat ve složení: Brázdová Sabina 9. A, Hvozdenská Veronika 8. B, Chládková Lucie 8. A, Miklová Linda 8. A, Pazderová Tereza 8. B, Pekařová Martina 9. A, Petříková Nela 9. A, Poláková Ester 9. B, Ponížilová Kristýna 8. A, Ševčíková Anna 9. A, Šlampová Adéla 8. A, Špaňhelová Simona 9. A, Vaňharová Kateřina 8. B, Zmeškalová Aneta 8. A

V kategorii mladších děvčat bojovaly o vítězství 3 týmy. Naše děvčata odehrála první zápas se Slušovicemi 2:0. Po vítězství se pustily do boje se ZŠ Trávníky Otrokovice. Hned v úvodu se jim podařilo vstřelit branku a téměř až do konce zápasu si držely jednobrankové vedení. Jenže v poslední minutě soupeřky prorazily naši obranu a poměrné z velké vzdálenosti vystřelily a remíza byla na světě. Naše hráčky už neměly šanci dál bojovat, protože zazněl zvukový signál, který zápas ukončil. I tak naše mladší florbalistky na body turnaj vyhrály, staly se přebornicemi okresu a postupují do krajského kola, které se uskuteční 3. 12. 2019 v Uherském Brodu. Holky, gratulujeme, jste skvělé!!!

V kategorii starších děvčat nastoupilo 7 týmů. Hrálo se ve 2 skupinách. Z tříčlenné skupiny postupoval do finále jen vítěz, ze čtyřčlenné skupiny postupovaly první dva týmy. Naše děvčata si vylosovala tříčlennou skupinu, kde sehrála utkání se ZŠ Trávníky Otrokovice 1:1 a porazila ZŠ M. Alše Zlín 1:0. Přestože měly naše florbalistky stejný počet bodů jako děvčata ze ZŠ Trávníky, do finále nepostoupila, protože druhým kritériem bylo skóre, které měly naše hráčky o 1 vstřelenou branku horší. Holky, nebuďte smutné, podaly jste skvělý výkon, bojovaly jste ze všech sil a rozhodně si zasloužíte velkou pochvalu.

Vítězem a postupujícím do krajského kola se stala děvčata ze ZŠ Mánesova Otrokovice.

Všem děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, ať se vám daří, ať stále rády hrajete florbal jako dosud. A vám, mladším, držíme pěsti v krajské kole.

Fotografie z této akce naleznete v GALERII