Olympijský víceboj

Napsal Miluše Šafářová dne .

Fryštácký podzimní Olympijský víceboj probíhal opět za účasti všech žáků školy. Osvědčilo se nám propojení tříd 1. stupně s třídami 2. stupně, kdy žáci 2. stupně byli v roli trenérů a pomáhali svým svěřencům s rozcvičením, s taktikou, jak dosáhnout nejlepšího výkonu, s překonáním neúspěchu, ale i s nošením batůžku.
Zahájení se ujali žáci 7. C. Rozdělili se do pěti skupin a oblečeni v barvách olympijských kruhů reprezentovali 5 kontinentů. Po olympijské znělce vzplanul symbolický olympijský oheň a boj o splnění disciplín byl zahájen. Děkujeme všem žákům za skvělé výkony, trenérům za péči o svěřence a rozhodčím (učitelům a družinářkám) za spravedlivé hodnocení a neustálé povzbuzování.

Výsledky Olympijského víceboje:

První třídy
1.    Steiner Alex 1. A                          1.    Buchtová Nikola 1. A
2.   Málek Matyáš 1. B   2.   Václavková Nela 1. A
3.   Bartík Matyáš 1. A   3.   Jadrníčková Eliška 1. B

   
Druhé třídy   
1.    Rektořík Jan 2. B                        1.    Dvořáková Karin 2. A
2.   Navrátil Lukáš 2. A   2.   Nejedlá Žofie 2. A
3.   Kučera Kryštof 2. A   3.   Kolářová Denisa 2. B

   
Třetí třídy   
1.    Kostřica Jakub 3. B                       1.    Šteffeková Tereza 3. B
2.   Nutil Jaromír 3. B   2.   Holíková Neli 3. A
3.   Jadrníček Jakub 3. B   3.   Macková Michaela 3. A


Čtvrté třídy   
1.    Pavelka Marek 4. A                     1.    Julinová Karolína 4. A
2.   Rektořík Antonín 4. B   2.   Kamenářová Hana 4. B
3.   Němec Daniel 4. B   3.   Slaměnová Michaela 4. B


Páté třídy   
1.    Juráň Marek 5. A                       1.    Mahďáková Viktorie 5. A
2.   Rektořík Jakub 5. A   2.   Běláková Štěpánka 5. B
3.   Kostřica Tomáš 5. B   3.   Pospíšilová Lucie 5. A


Letošní ročník Olympijského víceboje jsme poprvé uspořádali na podzim. Chceme, aby se do soutěže zapojilo co nejvíce žáků, a to nejen z prvního, ale i z druhého stupně. Rozhodli jsme se otestovat u všech dětí rychlost, vytrvalost, sílu, hbitost, ohebnost, rovnováhu, silovou vytrvalost a výbušnost. Výsledky dětí zaznamenaných do adminu Olympijského víceboje vyhodnocuje společnost SportAnalytik, která každému žákovi doporučí sporty, pro které má talent. Cílem analýzy není jen hledat sportovně nadané žáky, ale přesvědčit, že sport je pro každého.
Zapojením do Olympijského víceboje máme šanci získat návštěvu některého ze známých českých sportovců na naší škole, poukaz na sportovní vybavení nebo účast na Olympijském tréninku. Pro získání odměn platí jednoduché pravidlo: „Čím více dětí splní všechny disciplíny Olympijského víceboje, tím více odměn zapojená škola získá.“ Uskutečněním Olympijského víceboje na podzim máme dostatek času nejen na vyzkoušení disciplín, ale zároveň i na opravu výkonů. Poslední vložení výsledků je 31. května 2020.
Disciplíny Olympijského víceboje: hluboký předklon, běh do T, zkrácené sedy-lehy, postoj čápa, sprint na 60 m, běh na 500 m (1. stupeň), běh na 1000 m (2. stupeň), skok z místa (1.  stupeň), trojskok z místa (2. stupeň), hod basketbalovým míčem.

Foto v GALERII.