Stříbrný věnec 2019

Napsal Mgr. Petra Zdráhalová dne .

„Plavu si, ani nevím jak….“, zpívá se ve známé písni Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra.
A my jsme si zpívali také!
Ve čtvrtek 20. června 2019 se žáci třetích tříd naší školy zúčastnili 48. ročníku plavecké soutěže „Stříbrný věnec“. Ve zlínském plaveckém areálu bylo již v osm hodin ráno nabito k prasknutí přibližně s 270 malými plavci a plavkyněmi, kteří netrpělivě očekávali svoji kategorii. Soutěžilo se v plavání 25m kraul, 25m znak a 25m prsa, vždy v kategorii chlapci a dívky. Pak měla následovat štafeta dívek a chlapců za jeden ročník. Po rozplavání byly děti rozděleny do dvou velkých skupin zlínských a mimozlínských škol. Nás reprezentovali žáci ve složení Adéla Bezděková, Adéla Hanačíková, Terezie Minaříková, Antonín Rektořík, Lukáš Hrnčiřík a Maxim Steiner za třídu 3.B,
a Ela Mrkvičková, Lucie Nečekalová, Karolína Julinová, Jan Vašek, Zdeněk Dlabaja a František Drábek za třídu  3.A.
       Po absolvování všech disciplín, kdy byly místy výkony velmi vyrovnané, byly postupně vyhlašovány výsledky. A my jsme nejen zpívali, ale také se radovali!
       V rámci mimozlínských škol získali krásnou stříbrnou medaili Adéla Hanačíková za 25m znak, Karolína Julinová za 25m prsa, Lukáš Hrnčiřík taktéž a Ela Mrkvičková za 25m kraul!
       Ani ve štafetě jsme neopustili „bednu“! Jak dívky (ve složení Mrkvičková, Julinová a Minaříková), tak i chlapci (Rektořík, Steiner, Hrnčiřík), obsadili krásné třetí místo!
       A to ještě není vše! Celkově se naše škola umístila na 3. místě mezi mimozlínskými školami!
Žáci si odnesli nejen zážitek z příjemně stráveného dopoledne, ale také spoustu velmi pěkných cen (výbornou čokoládovou roládu, perníkovou rybu, myš k počítači, balón aj.).
       Klobouk dolů je třeba smeknout před organizátory této velké akce v čele s ředitelkou plavecké školy Blankou Kalendovou, jejími spolupracovníky a dalšími žáky, většinou vyšších ročníků,
 kteří jim pomáhali.
       A vám, milí plaváčci, patří nejen velká gratulace, ale také pochvala, protože jste naši školu velmi pěkně reprezentovali, byli jste vzorní a hodní!  
       … a mějte stále hlavu plnou ideálů!                    

Petra Zdráhalová