Školní výlet 6. tříd

Napsal Eliška Krajčová, Ema Dřevojánková dne .

Už od začátku školního roku jsme se celá třída nedočkavě vyptávali paní učitelky, kam vyrazíme na výlet. Neskutečně moc jsme se těšili a nakonec jsme se dočkali. Spolu se 6. A a 6. B jsme se ve čtvrtek 23. 5. vydali do Moravskoslezského kraje do Ostravy, kde jsme navštívili „Malý svět techniky U6“ a nakonec do Nového Jičína na expozici klobouků a expozici „Generál Laudon“. Ráno jsme se velmi brzy sešli před školou, kde jsme čekali na autobus. Když autobus přijel a všichni se usadili, vyjeli jsme. Cesta nám uběhla rychle a najednou jsme se ocitli v cíli. Naše první zastávka byla v centru Ostravy u radnice. Když jsme vystoupili z autobusu, před námi se objevila majestátní vysoká věž radnice, kam jsme se také vydali. Na spanilou vyhlídku z radnice jsme se museli dostat přes dva velké výtahy. Na vrcholku nás čekal krásný pohled na celou Ostravu. Když jsme se všichni pokochali krásou Ostravy, nasedli jsme do autobusu a jeli na naší druhou zastávku – do Vítkovic. Po příchodu se každé třídy ujal průvodce a společně s nimi jsme si prošli celou U6. Začali jsme v přízemí, kde jsme prozkoumali zvuk, světlo a ruční pohon vody. Dále jsme pokračovali v prvním patře, kde byla např. vystavená stará auta, řezali jsme dřevo, zkoušeli pokusy s kladkou a mnoho dalšího. Nakonec jsme ještě měli možnost si vyzkoušet úplně všechno z celé U6. Poté jsme se rozloučili a nasedli do autobusu. Následně nás čekala poslední zastávka – Nový Jičín. Když jsme přijeli, hned jsme si dali skoro hodinový rozchod, který jsme strávily v cukrárně na poháru. Když jsme se sešli, rozdělili jsme se na dvě skupiny. První skupina šla na expozici klobouků a já ve 2. skupině jsem šla na expozici generál Laudon. Za vstupem bylo v uličce umístěno několik druhů generálských čepic. V expozici byly téměř všude umístěny figuríny vojáků, kteří např. seděli na koních. Dále jsme tam viděli dělo, různé zbraně a různé povídání o válce a generálu Laudonovi. Když jsme skončili, vyměnili jsme se s 1. skupinou a následovala expozice klobouků. Nejprve jsme zjistili, jak a z jakých materiálů se klobouk vyrábí. Poté jsme přišli do velikánské „šatny“ klobouků a všichni žáci i dokonce paní učitelky jsme si začali klobouky zkoušet. No a co nás čekalo dál? Až jsme opustili expozice, tak jsme nastoupili do autobusu a hurá domů! Vyjeli jsme zpět do Fryštáku. Tento výlet se mi moc líbil a mám z něho nekonečno mnoho zážitků.
Eliška Krajčová 6. C

Dne 23. 5 jsme se my, šesťáci, vydali na školní výlet do Ostravy. Když jsme po dlouhé cestě dorazili do Ostravy, šli jsme se podívat na radnici, kde je vyhlídková věž. Poté jsme jeli do dolní oblasti Vítkovic, kde jsme navštívili Malý svět techniky U6.Tam jsme měli moc milou paní průvodkyni, která nám vše ráda ukázala a vysvětlila. Po exkurzi jsme si mohli vyzkoušet, jak se dříve pletlo, křečkostroj, kladky, morzeovku,… Potom jsme jeli do Nového Jičína a tam nám paní učitelky daly rozchod. Po rozchodu jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna šla na výstavu klobouků a druhá na výstavu generála Laudona. Jakmile jsme si vše prohlédli, naše skupiny se vyměnily. Celodenní nabitý program utekl jako voda. Nastoupili jsme do autobusu a následovala velmi veselá cesta domů. Musím říci, že takový výlet jsem už dlouho nezažila.
Ema Dřevojánková 6. A