(Ne)tradiční hodina slohu

Napsal Kristýna Pavlíková, Tereza Julinová, Eliška Krajčová dne .

(Ne)tradiční hodina slohu v 6. A
Ve čtvrtek 10. května jsme dostali od paní učitelky úkol - vybrat si recept, napsat postup přípravy a následně dobrotu upéct či uvařit. Nejdříve jsme všichni postupně přečetli svůj postup vaření a každý dal nakonec ochutnat svůj výrobek celé třídě. Já jsem si vybrala recept na ovesné sušenky, které mám velmi ráda. Mezi ostatními recepty byly např. palačinky, muffiny, bábovka, pizza šneci, banánový chléb atd. Moc se nám to povedlo a nakonec jsme si na všem pochutnali.
Kristýna Pavlíková 6. A

(Ne)tradiční hodina slohu v 6. B
V pátek dne 10. 5. 2019 se v naší třídě 6. B uskutečnila netradiční hodina slohu. A proč netradiční? Protože místo učení se češtiny jsme ochutnávali různá jídla, ale pěkně od začátku. Dostali jsme od paní učitelky za úkol, že musíme na pátek něco sami doma uvařit nebo upéct a potom hotový pokrm přinést do školy na ochutnávku a k tomu ještě písemně vypracovat popis pracovního postupu, tedy recept. Tak se také stalo. Celá třída přinesla spoustu dobrůtek. A následovalo čtení postupů práce a taky ochutnávka. Všichni to měli moc výborné, tím myslím i kluky, protože ti si na kuchtění dali obzvlášť záležet. Potom nám už bohužel zazvonilo, proto jsme nestihli vybrat vítěze. Nakonec se ale o vítězi rozhodlo za týden a byl to… Jáchym Červený se svými výbornými tyčinkami z listového těsta. Bylo to krásné ukončení týdne a doufám, že si podobnou hodinu můžeme někdy zopakovat.
Tereza Julinová 6. B

(Ne)tradiční hodina slohu v 6. C
Nastal pátek a všichni se těšili do školy. A víte proč? Tak já vám o tom povyprávím...
…dva týdny předem nám paní učitelka dala za úkol, abychom si doma něco sami ukuchtili a napsali si o pokrmu pracovní postup. Od té chvíle se všem „zavařily“ mozky a všichni přemýšleli, jaké jídlo doma připraví. Až nadešel právě onen den. Všichni si z domu nanosili všechny možné dobrůtky jak sladké, tak slané, koláče, vdolečky, párky v županu, bebe řez, mini pizzu, štrůdl, pizza šneky, bábovku, muffiny, a dokonce i domácí chléb. Na začátku hodiny jsme spojili dvě lavice a naskládali na ně naše dobrůtky. No a nám se začaly sbíhat sliny a těšili jsme se na ochutnávku. Celá hodina probíhala tak, že každý představil, co ukuchtil a přečetl svůj pracovní postup. Poté jsme vše ochutnali a na stolech zůstaly jen drobečky. Nakonec jsme hlasovali o nejlepší pokrm dne. Vyhrál vynikající karamelový koláč, který připravila Kája Sovadinová.
Eliška Krajčová 6.C