Olympijský víceboj 2019

Napsal Miluše Šafářová dne .

Tak jsme se dočkali, Olympijský víceboj, 6. ročník, máme zkušenosti, nic nás nepřekvapí…
Ale jak praví české přísloví: „Člověk míní, Pán Bůh mění.“ Už od rána bylo zataženo, spíše chladno než teplo a předpověď upozorňovala na vydatné srážky. Meteorologové měli pravdu, prudká dešťová přeháňka přišla, ale naše závodníky to od skvělých výkonů neodradilo.

Každý ročník Olympijského víceboje zahajujeme slavnostním ceremoniálem, který zahrnuje prvky Antických, ale i novodobých olympijských her. Letos naše velké sportovní klání zahajovali žáci 6. C. Vytvořili dvojice – delegace různých států, které byly označeny nejen jménem země a státní vlajkou, ale i jejich oděv symbolizoval tradice daného národa. A tak jsme na „olympijském stadionu“ (školní hřiště ZŠ) mohli vidět Mexičana v ponču se sombrérem, Japonku v kimonu, Řeka v tunice, Egypťanku v plátěné suknici anebo Američana ve sportovním outfitu. Po olympijské znělce přiběhla na „stadion“ olympijská štafeta s pochodní v tradičním antickém oděvu – chitónu (dvojčata Adélka a Matěj Koutní). Po zažehnutí olympijského ohně proběhla slavnostní přísaha sportovců a rozhodčích. Na závěr zahajovacího ceremoniálu promluvil pan ředitel.

Pak nastalo plnění olympijských disciplín. Každý žák 1. stupně měl svého trenéra – žáka 2. stupně. Tak se propojily všechny třídy 1. a 2. stupně. Žáci starší se starali o ty mladší. Po společné rozcvičce radil každý trenér svému svěřenci, jak nejlépe danou disciplínu zvládnout, jak dosáhnout výborného výkonu a při tom se nezranit. Zažili a viděli jsme plno skvělých okamžiků, jak ti starší s mladšími spolupracují, pomáhají si, společně svačí, překonávají únavu, společně běží v prudkém dešti – přestože závodí pouze mladší. Někteří trenéři svým svěřencům dokonce nosili batůžek a občas pomohli se zavazováním tkaniček. Přátelství a pomoc mezi dětmi, to je ta nejkrásnější odměna pro pořadatele – učitele.

Olympijský víceboj zahrnoval celkem 6 disciplín – hluboký předklon, běh do T, zkrácené sedy-lehy, skok z místa, hod basketbalovým míčem a Zátopkův běh na 500 m. Děti bojovaly ze všech sil, mnohé chtěly disciplínu nejen splnit, ale toužily i po vítězství. A tak byl olympijský víceboj plný skvělých sportovních výkonů a osobních rekordů.

Děkujeme všem zúčastněným, byla to úžasná podívaná. Už se těšíme se na další ročník.

Fotografie naleznete v GALERII.

VÝSLEDKY OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE 2019

Třída 1. A
1.  Karin Dvořáková          1.  Patrik Doležal
2. Hana Fryšová   2. Lukáš Navrátil
3. Sofie Doláková   3. Matěj Čechmánek

Třída 1. B
1. Laura Jurčíková          1. Radim Janošek
2. Anežka Krumlová   2. Richard Bečka
3. Denisa Kolářová   3. Matěj Knap

Třída 2. A
1. Michaela Macková           1. Tadeáš Doležal
2. Neli Holíková   2. Patrik Sedlář
3. Tereza Jašková   3. Matyáš Krajča

Třída 2. B
1. Tereza Šteffeková          1. Jakub Kostřica
2. Anna Jančíková   2. Alex Drobný
3. Eliška Hiršová   3. Jan Dvořák

Třída 3. A
1. Karolína Julinová            1. Václav Ihaz
2. Ela Mrkvičková   2. Marek Pavelka
3. Lucie Nečekalová   3. Jan Zavrtálek

Třída 3. B
1. Hana Kamenářová        1. Daniel Němec
2. Terezie Minaříková   2. Petr Vajďák
3. Magdaléna Hurtová   3. Ferdinand Pulec

Třída 4. A
1. Viktorie Mahďáková        1. Tommy Chudárek
2. Veronika Čechová   2. Ondřej Halaška
3. Amálie Komínová   3. Marek Juráň

Třída 4. B
1. Anita Kolajová         1. Adam Hlavice
2. Apolena Daňková   2. Tomáš Kostřica
3. Štěpánka Běláková   3. Vítek Ticháček

Třída 5. A
1. Diana Pavlíková   1. Václav Weigel
2. Anna Pospíšilová   2. Jan Žák
3. Natálie Štefková            3. Jakub Petřík

Třída 5. B
1. Eliška Truhlaříková   1. Jakub Pavel
2. Ivana Odstrčilová         2. Daniel Zábojník
3. Adéla Mlčochová   3. Sebastian D. Mišurec