Muráň 2019

Napsal Michaela Fryšová, Adéla Málková, Jan Slovák dne .

Bylo 6. června 2019 a my jsme stáli před školou a čekali, až dostaneme pokyn nastoupit do autobusu, který nás měl odvézt za našimi kamarády do Muráně. Na tento výlet jsme se těšili velmi dlouho. Jednou za dva roky se žáci druhého  stupně (8. – 9. ročník) naší školy vydávají s doprovodem učitelů na tento družební zájezd, který pro nás pořádá Základní škola a školka Muráň.

Cesta byla dlouhá, ale dokázali jsme se zabavit. Po příjezdu nás přivítal muráňský učitelský sbor. Po obědě nás pak čekala spousta her a sportování. Večer byla připravena stezka odvahy s mnoha úkoly. Užili jsme si spoustu legrace.

Další den byl výletní. Vydali jsme se do Dobšinské ledové jeskyně, což byl opravdu velký zážitek. Z ledové krásy přecházel zrak a ani teplota pod bodem mrazu nám nezkazila náladu. Poté jsme se vydali na nedaleký ranč, kde jsme mohli jezdit na koni nebo odpočívat. Následovalo odpoledne s muráňskými dobrovolnými hasiči a zástupci rodičů. Nejprve nám připravili vynikající kotlíkový guláš, který na místě vařili od rána. A pak jsme soutěžili. Zkusili jsme si hasičské závody. Pro mnohé to byla úplně nová zkušenost. Nejlepší dostali pěkné ceny. Na zpáteční cestě jsme navštívili syslí louku. Stovky těchto malých zvířátek nás okouzlily. Sysli přibíhali až k  nám a loudili pamlsky. Večer jsme si zatancovali na diskotéce a zahráli vybíjenou (no spíš zabíjenou). A vše to bylo bezva!

Třetí, závěrečný den, jsme se vydali na hrad Muráň. Konaly se tam Muráňské hradné hry. Náročný výstup na zříceninu nám dal zabrat, ale stálo to za to. Šermíři. Sokolníci. Soutěže. Nádherné vyhlídky do kraje. Krása!

Loučení s tak úžasným místem, báječnými lidmi, kteří se o nás tak vzorně starali, nebylo jednoduché. Tyto dny nám zůstanou dlouho v paměti a srdíčku. Děkujeme, milí Muráňčané!

Naše díky patří i vedení naší školy, že nám takový skvělý zážitek umožnilo, a učitelům, kteří nás doprovázeli.

Michaela Fryšová, Adéla Málková, Jan Slovák
žáci 9. ročníku