Hovězí maso ve školní jídelně

Napsal Marie Chudožilová dne .

Na základě častých dotazů rodičů, odkud je hovězí  maso, které podáváme našim strávníkům chci odpovědět takto:

U každé dodávky hovězího masa je průvodní doklad - identifikační certifikát, kde je uveden původ masa,chovatel,  pohlaví zvířete, stáří a potvrzení o jeho labolatorním  vyšetření -  BSE,  číslo testu a protokolu.

Maso, které dostávají naši strávníci je pouze z českých jatek, a to z jatek JACOM HOLEŠOV a JATKA BUČOVICE.

Živý dobytek se všude vykupuje za stejnou cenu, porazí se za stejnou cenu.

 Pokud je maso levné a balené, je prostě něco špatně. Jenom podvodem je možné prodávat maso pod jeho cenu.

Při přejímce masa je provedena kontrola jeho teploty vpichovým teploměrem, zhodnocena jeho kvalita, váha  a záznam proveden na dodacím listu s razítkem a podpisem pověřené kuchařky. Přejímka masa je ráno kolem 5 hodiny, maso je ihned zpracováváno, neskladuje se. Dodávky jsou prováděny autem s chladícím zařízením. Pokud se maso musí opracovánat den předem, je uloženo v zařízení v samostatné lednici s digitálním řízením teploty. Mleté masa se vyrábí na zařízení po přejímce, nikdy se neprovádí mletí den předem. Mleté masa si vyrábíme sami.

 Průvodní doklady uchovávám po dobu deseti let / přikládám je k fakturám/

 Chudožilová Marie - vedoucí školní jídelny