Mikuláš ve škole

Napsal Helena Hvozdenská, Nikola Daniela Mišurcová dne .

Už od prvních prosincových dnů jsme se připravovali společně s naší paní učitelkou Marcelou Klapilovou na mikulášskou nadílku, kterou jsme se rozhodli uspořádat pro mladší spolužáky z prvního stupně. Naše paní učitelka vyhověla našemu přání, abychom se zúčastnili všichni - úplně celá třída.

5. prosince ráno jsme se sešli ve školním sklepě, kde nás nikdo nemohl vidět, a my jsme mohli zůstat v utajení. Během pár minut se z holek stali krásní andílci a z kluků děsiví čerti. A samozřejmě nám nechyběl ani vysoký důstojný Mikuláš.

Počkali jsme, až ve všech třídách začalo vyučování a vydali jsme se do prvních tříd. Tady jsme museli čerty trochu zklidnit. Ale naopak na druhém stupni jsme je nechali pěkně rozdovádět. V každé třídě nám děti pěkně zazpívaly a na oplátku jsme jim rozdali bonbóny. Někteří se nás zprvu báli, ale po chvilce strach zmizel.

Myslíme si, že se nám akce povedla a snad jsme dětem i učitelům udělali radost.

Helena Hvozdenská a Nikola Daniela Mišurcová
žákyně 9. ročníku

Fotografie z této akce naleznete v GALERII.