Stříbro je naše – Vánoční zvonek, soutěž v aerobiku

Napsal Irena Láníčková dne .


Ve čtvrtek 29. 11. 2018 se děvčata z kroužku aerobiku při ZŠ Fryšták, zúčastnila soutěže určené závodníkům ze základních a středních škol zlínského okresu.

Pravidla soutěže:

Soutěžící cvičí podle předcvičujícího lektora. V I. a II. kategorii probíhá základní kolo, semifinále a ve finále bojuje o umístění šest nejlepších. V III. a IV. kategorii platí jen základní kolo a finále. Každé kolo probíhá v tempu 30 min. Porota posuzuje tato kritéria: schopnost zachycení předvedeného, provedení (technika cvičení, flexibilita) a celkovou vizáž (v každé kategorii je vyhlášena miss sympatie). Do semifinále postupuje polovina, do finále 15 závodnic a poté je vyhlášeno 6 nejlepších. V I. kategorii závodilo 50 závodnic, ve II. kategorii bylo celkem 70 závodnic.

Kategorie:    I.    1., 2., 3. třída
    II.    4., 5., 6. třída
    III. 7., 8., 9. třída
    IV. střední školy

Naši školu reprezentovaly závodnice:

I. kategorie: Doláková Sofie z I. A, Chupíková Natálie a Jurčíková Laura z 1. B, Holíková Neli z 2. A, Julinová Karolína a Mrkvičková Ela z 3. A.

II. kategorie: Mahďáková Viktorie z 4. A, Čechmánková Barbora, Kolajová Anita a Miklová Laura z 4. B, Baďurová Aneta a Vašková Vendula z 5. B, Fišerová Veronika, Holíková Sára a Julinová Tereza z 6. B.

V I. kategorii se usmálo štěstí a postup do semifinále patřil Karolíně Julinové, Neli Holíkové a Ele Mrkvičkové. Závodnicím patří velká gratulace a potlesk!!! Dále výborný posun pokračoval do finále, tam se probojovala Karolína Julinová a Neli Holíková.
Dostat se až do finále je opravdu kus cesty – fyzicky náročné, velká konkurence, rivalita, výdrž….. Závodnicím proto patří obrovská gratulace!
V II. kategorii se do semifinále probojovaly Viktorie Mahďáková, Tereza Julinová, Sára Holíková, Aneta Baďurová. Všechna čtyři děvčata postoupila i do finále. Patřil jim obrovský potlesk, protože předvedly famózní výkony!

A na závěr ta nejkrásnější a zároveň nečekaná zpráva:
V I. kategorii se umístila na 2. místě stříbrná Karolína Julinová z 3. A. Byl to dechberoucí moment, tekly slzy štěstí. Moment, na který nelze zapomenout.

Chtěla bych poděkovat závodnicím za vynikající výkony a reprezentaci školy, rodičům za podporu a pomoc a paní fotografce Gábině Miklové za krásné fotky, které najdete v galerii.