XX. ročník Trnavského běhu 2018

Napsal Mgr. Lucie Nášelová dne .

Ve čtvrtek 26. 9. 2018, proběhl již tradiční XX. Ročník Trnavského běhu pro děti na I. stupni ZŠ, který organizuje ZŠ Trnava. Fryštacká škola měla i letos své bohaté zastoupení. Zúčastnily se děti ze všech ročníků prvního stupně. Letos byl závod obzvlášť obtížný, jelikož konkurence okolních škol byla velmi silná. Fryštackou školu letos zastoupilo celkem třicet dětí a to šest z každého ročníku. A stejně jako vždy si vedly naše děti velmi úspěšně.
Téměř ve všech kategoriích jsme získali cenné medaile. První třídy bojovaly opravdu zdatně, nicméně medaili nikdo z žáků nevybojoval. Ve II. ročníku jsme získali druhý nejcennější kov a to stříbro, který pro nás vybojovala Erika Světlíková. Třeťáci byli taktéž velice úspěšní. Na druhém místě se umístil Marek Pavelka a třetí místo získala Karolína Julinová. S velkým přehledem vyhrál kategorii chlapců 4. tříd Tommy Chudárek. Stejně tak dívky 4. tříd si vedly báječně. Na prvním místě se umístila Markéta Dostálová a bronz přivezla Amálie Komínová. V poslední kategorii pátých tříd získala ZŠ Fryšták nejvíce medailí. Dívky pátých tříd obsadily stupně vítězů. Na prvním místě se umístila Lucie Lachnitová, na druhém místě Diana Pavlíková a bronz získala Vendula Vašková. Z chlapců pátých tříd byl nejúspěšnější Jakub Pavel, který s přehledem získal zlatou medaili.
Všem dětem děkujeme na účast, budeme se těšit na další ročník Trnavského běhu a budeme doufat, že i příští rok získá naše škola tak pěkná umístění, jako letos. 
Fotografie naleznete v GALERII.