Lyžařský kurz 7. tříd

Napsal Lucie Orsavová dne .

Ve dnech 11.-16. února 2018 se žáci 7. A a 7. B zúčastnili lyžařského výcviku. Kurz se konal, jako každoročně, ve skiareálu Kohútka. Sraz v den odjezdu byl v 11:45 před školou, kde na nás čekal autobus. Naložili jsme všechna zavazadla, nastoupili do autobusu a mohli jet.
Cesta uplynula rychle. Autobus nás zavezl na parkoviště, kde jsme vyndali zavazadla a naskládali na vlečku traktoru, který batohy a lyže vyvezl na chatu Spartak. Zde jsme byli ubytováni. Až k místu bydliště jsme museli jít pěšky. Ten nádherný pohled na zasněžené stromy, hory, který se před námi zjevil, za námahu stál.
Dorazili jsme k chatě Spartak, vzali si svá zavazadla a šli se ubytovat. Chata útulná, pokoje též. Hned večer si někteří poprvé nasadili lyže. V pondělí jsme se rozdělili do jednotlivých družstev. 1., 2., 3., 4. Já byla ve 4. družstvu, které vedly paní učitelky Truhlářová a Hájková. Začali jsme se učit základy lyžování. Spadnout, postavit se, zabrzdit, zatočit, jet v pluhu a hlavně si při pádu umět vyzout a zapnout lyže. Odpoledne jsme již sjížděli kopec. Bylo to moc náročné, protože každé začátky jsou těžké. Pády se nám nevyhnuly!
Nastal další krok. Jízda na vleku (tzv. poma). Lehce to vypadá. Těžce se to provede. Někteří z nás dokázali i několikrát za sebou z pomy spadnout. To byl zrovna můj případ. Byla jsem tak zoufalá, že jsem si ten kopec raději vyšlapala.
V úterý už bylo mnohem lépe! Už nám to trošku šlo! Mne začalo lyžování bavit. Všem se podařilo kopec několikrát zdolat! Na to jsme fakt byli hrdí!
Ve středu jsme zase lyžovali, ale jen půl dne. Odpoledne přijeli za námi učitelé ze školy, aby nás pozdravili a přivezli výborné školní koláče, které v nás rychle zmizely. Byly báječné! Díky, paní kuchařky, že jste si na nás vzpomněly! Potom jsme se společně vydali na procházku k chatě Portáš. Kdo chtěl, koupil si horké maliny, pohlednice, nebo se s ostatními kouloval.
Ve čtvrtek pro naše družstvo byla změna. Šli jsme na Malou Kohútku. Pro nás kopec prudší, neznámý, ale docela nám to šlo. Na Spartaku už jsme byli borci. Zde jsme to zvládli velmi dobře. Pády vymizely. Mně se dokonce (po týdnu) podařilo vyzout i lyže.
Večer byl karneval masek. Byl hodně vtipný. Nejlepší masky byly odměněny. Na závěr proběhla diskotéka.
A je tu pátek. Poslední den našeho kurzu. Bylo velmi špatné počasí. Foukal silný vítr. Někteří odvážlivci šli ještě lyžovat, ostatní se dívali na film Odpoledne jsme balili, uklízeli. Kolem druhé hodiny jsme se společně vyfotografovali a posléze vyrazili na parkoviště. Nastoupili do autobusu a jeli s písní na rtech domů. Zde nás netrpělivě vyhlíželi rodiče.
Chci poděkovat všem učitelům, kteří nás naučili lyžovat. Měli s námi tolik trpělivosti, odvahy uskutečnit s námi večerní programy (jelikož s námi nebyla někdy žádná řeč a ani domluva). Panu kuchařovi za výborné snídaně, obědy, večeře. Hlavně spolužákům, že spolu se mnou zažili skvělý týden našeho života, plného zábavy, sportu, srandy, vtípků, pádů při lyžování, blbostí, které jsme dělali, podpory, pomoci, ale i hádek, smutku.
Ty chvíle zůstanou navždy v mém srdci. Věřím, že nejen mi, ale i ostatním.
Za 7. třídy Lucie Orsavová

Fotografie z kurzu naleznete v GALERII