Sdílené dílny

Napsal Adéla Málková, Vendula Koutná dne .

Sdílené dílny na Střední škole gastronomie a obchodu Zlín

Ve čtvrtek 1. března 2018 se naše 8. třída vydala na návštěvu Střední školy gastronomie a obchodu ve Zlíně. Zahájili jsme tak sérii aktivit zaměřených na naši profesní orientaci – volbu naší budoucí školy a povolání.
Na místo jsme dorazili kolem půl desáté. Po příchodu se nás ujala zástupkyně ředitele s několika mistry odborného výcviku a žáky posledního ročníku. Byli jsme seznámeni se zdejší školou, s její náplní a možnostmi.
Byli jsme rozděleni na čtyři skupiny, které se postupně vystřídaly na čtyřech stanovištích. Viděli jsme, jak se flambuje ovoce na zmrzlinový pohár. Všichni jsme ochutnali. Mňam! Poté jsme se naučili skládat ubrousky do různých tvarů. Asi nejvíce nás ovšem bavilo míchání koktejlů. Všem se nám to povedlo na jedničku a své výtvory jsme s chutí vypili. Bonusem byly triky s láhvemi. Byla to velká zábava. Poslední stanoviště bylo věnováno pečení pizzy. Vlastnoručně vytvořenou mini pizzu jsme opět s radostí posvačíli.
Všichni jsme se shodli, že to byla velmi přínosné dopoledne. Škola na nás působila velmi příjemně, cítili jsme se tam úžasně. Moc děkujeme všem, kteří se nám na SŠ gastronomie a obchodu věnovali.

Adéla Málková
Vendula Koutná

Několik fotografií z této akce naleznete v GALERII