Seznamovací pobyt 6.A

Napsal Tomáš Novák a Pavel Juráň dne .

Ve dnech 11. – 13. září jsme byli na adaptačním pobytu na Rusavě. Vyšli jsme brzy ráno směrem na Lukoveček, kde byla u místního obchůdku první zastávka. Kdo tady chtěl doplnit zásoby, měl možnost. Po krátké přestávce  jsme pokračovali dále nahoru přes kopec. Cesta byla dlouhá a namáhavá, ale nakonec ji všichni zvládli. Po zhruba dvouapůlhodinovém pochodu jsme dorazili do penzionu U Bílého koně, kde jsme poobědvali a ubytovali se. Celé tři dny jsme hráli hry (piráty, lovce autogramů, skalní golf, sázky ….) a navzájem se více skamarádili. Dokonce jsme měli možnost vyzkoušet si zdolat nízké lanové překážky. Samozřejmě jsme měli i osobní volno. Dále jsme na papíry, kde byl namalovaný batoh, napsali svoje vlastnosti, co očekáváme ve třídě a ve škole, čímž jsme se lépe poznali s našimi novými spolužáky z Lukova. Taky jsme společně vytvořili  třídní pravidla a zvolili  starostu a jeho zástupce. Druhý den jsme všichni s panem učitelem hledali poklad, ale než jsme se k němu dostali, museli jsme splnit mnoho úkolů. Na závěr tohoto dne byl pro nás připravený táborák a stezka odvahy, kterou všichni úspěšně zvládli. Ve středu ráno jsme posnídali, sbalili si věci, uklidili pokoje a chystali se vyrazit zpět. Před odchodem jsme si ještě napsali na záda vzkazy, vzali si svačinu a vyšli na cestu, která tentokrát docela rychle uběhla. Za celou třídu můžu poděkovat všem vedoucím, kteří se o nás po celou dobu starali a připravili plno her a zábavy. Zkrátka líbilo se nám úplně všechno včetně krásné rusavské přírody a na tento pobyt budeme rádi vzpomínat.

Za všechny žáky 6.A   Tomáš Novák a Pavel Juráň