Návštěva výstav na zámku v Holešově

Napsal Mgr. Marcela Klapilová dne .

Netradiční hodinu výtvarné výchovy si naplánovali žáci 8. ročníku. Dne 20. září se vydali s doprovodem M. Klapilové a D. Kalandrové do Holešova hned na dvě výstavy výtvarného umění.

První byla věnovaná  Andymu Warholovi, představiteli amerického pop artu. Informace o tomto světoznámém umělci si žáci předem vyhledali a připravili si referáty. Tento výtvarník slovenského původu zaujal žáky barevnými variacemi svých obrazů s tematikou významných osobností ( Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor, John Lennon), květin či polévkových plechovek ( Cambell’s soup). Na druhé výstavě s názvem  ,,Letní iluze“ viděli obrazy, plastiky i fotografie výtvarníků z okolí Holešova a Fryštáku.

Ze svých zážitků budou žáci čerpat v nejbližších hodinách výtvarné výchovy, kde ve warholovském duchu zpracují portrét své oblíbené osobnosti.

MK