Olympijský víceboj aneb sportovní den pro všechny

Napsal Miluše Šafářová dne .

Věřili byste, že 12. června 2017 na našem školním hřišti proběhl už 4. ročník olympijského víceboje? Ano, je to tak, už čtvrtým rokem se snažíme zapojit co nejvíce žáků ke sportování, probudit v nich touhu ukázat sportovní talent, motivovat je k pohybu ve volném čase.

Zahajovací ceremoniál připravili žáci 8. B formou krátkých ukázek sportů, které se vyučují v tělesné výchově. Sportovce během ukázky doprovázela „delegace“, která nesla vlajku symbolizující zemi, kde daný sport vznikl. Za zvuků olympijské hymny přiběhl běžec s olympijskou pochodní a pan ředitel zapálil olympijský oheň. Následoval slib závodníků (žáci 1. stupně, trenérů (žáci 2. stupně) a rozhodčích (učitelé a paní družinářky).

Po zahajovacím ceremoniálu se spojily třídy 1. stupně s třídami 2. stupně. Každý žák na 1. stupni „dostal“ osobního trenéra z 2. stupně, který pomáhal s rozcvičením a radil, jak dosáhnout nejlepších výkonů. „Trenéři“ nejen povzbuzovali, ale i dohlíželi na to, že vše probíhá v rámci fair play.

Soutěžilo se v šesti disciplínách: hluboký předklon aneb kdo je pružný, toho nic nezlomí; běh do „T“ aneb člunkový běh; zkrácené sedy-lehy aneb pevné břicho znamená rovná záda; hod basketbalovým míčem aneb mít sílu není náhoda; skok z místa aneb skákání je projevem radosti; Zátopkův běh na 500 m aneb ukaž, jakou máš výdrž.

Stejně jako v předešlých ročních bylo cílem olympijského víceboje nejen sportovat, ale i rozvíjet přátelské vztahy mezi mladšími a staršími žáky, podporovat vzájemnou spolupráci, prohlubovat komunikaci. A opravdu tomu letos tak bylo. Starší žáci svěřencům mohutně fandili, pomáhali jim s přenášením batůžků, za ruku je vodili k jednotlivým disciplínám, společně svačili a někteří s nimi i běželi vytrvalostní běh.

A co naši malí sportovci? Bojovali o každý centimetr, o každou sekundu. Byla to skvělá podívaná! Děkujeme všem! Mladším žákům za skvělé sportovní výkony, starším žákům za výbornou péči o svěřence, učitelům a družinářkám za přesné měření a nekonečné povzbuzování, paním kuchařkám za výbornou svačinu. Děkujeme i divákům – rodičům, babičkám a dědům, kteří přišli mezi nás.

Fotografie naleznete v GALERII